جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۳۶ | ۱۳۹۱/۰۲/۱۲
کدام مناطق بیشترین تصادفات را دارد؟
۱۳:۳۶ | ۱۳۹۱/۰۲/۱۲
اجاره خودرو
کسب 520 هزار نمره منفی توسط رانندگان تهرانی

کدام مناطق بیشترین تصادفات را دارد؟

پرشین خودرو: فرمانده راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: رانندگان تهرانی سال گذشته 520 هزار و 402 نمره منفی دریافت کردند.

به گزارش «پرشین خودرو»، سردار حسین رحیمی در جلسه روز سه ‌شنبه شورای شهر تهران با ارایه گزارشی در خصوص فعالیتها و عملکرد برنامه های این سازمان با اشاره به ارتقاء نظم عمومی و سرعت در رسیدگی به تصادفات در سال گذشته گفت: 101 هزار و 310 راننده تهرانی 520 هزار و 402 نمره منفی دریافت کردند.

وی ادامه داد: 312 گواهینامه به دلیل این نمرات منفی به طور موقت توقیف و از یک ماه تا یک سال از رانندگی در شهر تهران محروم شدند.

رحیمی ادامه داد: از 320 نفر از رانندگانی که تست عدم هوشیاری به دلیل استعمال الکل گرفته شد 48 مورد جواب مثبت بود که جریمه‌های 200 هزار تومانی،‌ یک سال محرومیت از رانندگی و توقیف خودرو شدند.

رئیس پلیس راهور شهر تهران با بیان اینکه در سال 90گذشته 243 درصد صحت عمل پلیس راهنمایی و رانندگی شهر تهران افزایش داشته است، گفت: رشوه بگیران به دستگاههای قضائی معرفی و ماموران راهنمایی و رانندگی دو برابر مبلغ رشوه پاداش گرفتند.

وی با تاکید بر اینکه بیشتر سرمایه گذاریها در حوزه راهنمایی و رانندگی به آموزش اختصاص یافته است گفت:‌ برای آموزشهای درون سازمانی 766 هزار نفر ساعت و برای آموزشهای برون سازمانی 3 هزار و 587 نفر ساعت برنامه آموزشی انجام شد.

سردار رحیمی با اشاره به بنرهای تبلیغاتی راهنمایی و رانندگی گفت: این هشدارهای آموزشی هر کدام در حد چندین مامور موثر بود. همچنین ما کاهش تخلفات را با افزایش سطح آموزش شاهد بودیم.

وی با بیان اینکه برخورد با تخلفات در محدوده طرح ترافیک دو برابر افزایش داشته است، گفت:‌ دوربین‌های کنترل سرعت در بزرگراه‌ها از 64 دوربین به 167 دوربین در 16 بزرگراه افزایش یافته و 41 درصد تخلفات توسط دوربین و 28 درصد توسط اخطاریه و 31 درصد به روش‌های جدید ثبت می‌شود.

رئیس پلیس راهور شهر تهران با بیان اینکه در سال 90، 53 درصد کاهش وقوع تصادفات را در تهران داشتیم گفت: 140 نفر در تصادفات فوتی کاهش داشتیم که 20 درصد تصادفات ما فوتی، 18 درصد جرحی و 63 درصد خسارتی بودند.

وی با اشاره به مناطق پرخطر تصادفات منجر به فوت گفت: مناطق 21، 22، 4 و 9 مناطق پرخطر تصادفات فوتی هستند و هرچه به مرکز شهر نزدیک می‌شویم تصادفات خطرناک کاهش پیدا می‌کند.

سردار رحیمی از راه اندازی 80 واحد رسیدگی به اعتراضات جرایم راهنمایی و رانندگی خبر داد و گفت:‌ 83 هزار و 143 فقره اعتراض در سال گذشته رسیدگی شد.

به گفته وی فرماندهی پارکبان‌ها، ایجاد کنترل مکانیزه فضاهای پارک حاشیه‌ای و ساماندهی موتورسیکلتها از دیگر پروژه‌های راهنمایی و رانندگی در سال گذشته بود.

رئیس پلیس راهور شهر تهران با اشاره به طرح ساماندهی موتورسیکلتها گفت: سال گذشته در طرح ویژه‌‌ای 230 هزار موتورسیلکت را متوقف که به 70 هزار راکب موتورسیکلت آموزش داده و موتورهای آنان را به پارکینگ منتقل نکردیم.

وی با بیان اینکه 2 هزار و 942 معبر با همکاری شهرداری اصلاح هندسی شده‌اند، گفت: طرح برخورد با متخلفان شبانه و خودروهای فاقد پلاک و پلاک مخدوش جدی تر از سالهای پیش دنبال می شود.

سردار رحیمی با اشاره به اینکه 4.5 میلیون عکس خودروهای متخلف از سنوات گذشته باقیمانده بود که با تاخیر به صاحبان آنان ارسال می‌شد، افزود: در حال حاضر این وضعیت به صفر رسیده و ما در نهایت طی 72 ساعت برگه تخلف را به متخلفان می‌رسانی.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
رحیمی
نظر بینندگان
!
!
!