سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۴۳ | ۱۳۹۱/۰۲/۱۲
کدام خودروسازان خارجی در بازار ایران حضور دارند؟
۱۳:۴۳ | ۱۳۹۱/۰۲/۱۲
اجاره خودرو

کدام خودروسازان خارجی در بازار ایران حضور دارند؟

پرشین خودرو: آمار نشان می‌دهد كه در سال گذشته بیش از 20 برند خارجی در بازار خودروهای وارداتی ایران حضور داشتند.

به گزارش «پرشین خودرو»، براساس آمار گمرك ایران سال گذشته خودروهایی با برندهای هیوندای، كیا، تویوتا، نیسان، میتسوبیشی، مزدا، مازراتی، لندرور، فولكس‌واگن، فراری، سیتروئن، سوزوكی، سانگ یانگ، رنو، دانگ فنگ، جیلی، گروه فاو، پورشه، بی.ام.و، بنز، اوپل، اسمارت‌، ‌آلفا رومئو و ام.جی در بازار خودروهای وارداتی ایران حضور داشتند.

در این بین خودروهای هیوندای و كیا، بزرگترین گروه خودروسازی كره‌جنوبی بیش از 50 درصد از بازار خودروهای وارداتی به ایران را به خود اختصاص دادند. این دو شركت كره‌ای در مجموع طی سال قبل بیش از 26 هزار دستگاه از خودروهایشان را وارد بازار ایران كردند.

بعد از گروه هیوندای و كیا، شركت خودروسازی تویوتا با صادرات بیش از هفت هزار و 700 دستگاه رده دوم را به خود اختصاص داد. دو شركت آلمانی و چینی بنز و ام.جی نیز به ترتیب با صادرات بیش از هزار دستگاه خودرو رده‌های سوم و چهارم بزرگترین خودروسازان خارجی فعال در بازار خودروهای وارداتی ایران را به خود اختصاص دادند.

به گزارش ایسنا، این در حالی است كه به تازگی سازمان توسعه تجارت ایران واردات كلیه خودروهای خارجی به ایران را به جز 9 مدل بنز ممنوع اعلام كرد. با وجودی كه ممنوعیت ثبت سفارش واردات خودروهای خارجی به ایران موقتی اعلام شده، اما پیش‌بینی می‌شود طی سال جاری واردات خودرو به ایران كه عمدتا شامل خودروهای لوكس و فوق لوكس می‌شود، همچون سال گذشته با كاهش مواجه شود. براساس آمار گمرك ایران سال گذشته واردات خودروهای سواری به ایران حدود 10 درصد كاهش یافت.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!