شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۶:۳۲ | ۱۳۹۱/۰۲/۱۲
روند اطلاع رسانی جرایم رانندگی باید بازنگری شود
۱۶:۳۲ | ۱۳۹۱/۰۲/۱۲

روند اطلاع رسانی جرایم رانندگی باید بازنگری شود

پرشین خودرو: رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران گفت:‌ از هر 11 نفری که در تصادفات رانندگی فوت می‌کنند، 5 نفر کودک هستند که باید فکری به حال این گروه آسیب پذیر کرد.

به گزارش «پرشین خودرو»، معصومه آباد در جلسه روز سه شنبه شورای شهر تهران با اشاره به گزارش پلیس راهنمایی و رانندگی در خصوص کاهش آمار تصادفات گفت: در شورای شهر تهران طرحی به تصویب رسیده است که در آن به کودکان توجه ویژه‌ای شده است و بر اساس طرح شهر دوستدار کودک تمامی نهادها و سازمانها باید فرصتی را فراهم کننده تا محرومیتهای اجتماعی فرهنگی از قبیل گرسنگی، ظلم، حوادث و... نسبت به کودکان کاهش یابد.

آباد ادامه داد: تنها چراغهای تقاطعهای اصلی هوشمند شده است اما بیشتر دانش آموزان ما در معابر خلوت و در کنار مدارس تردد می‌کنند که باید نظارتها را در این بخش افزایش داد.

معصومه ابتکار یکی دیگر از اعضای شورای شهر تهران با بیان اینکه پلیس در مسیر درستی گام برداشته است، گفت: متاسفانه خودروهای ما هر روز در سطح شهر افزایش پیدا می‌کند و روزانه 1200 خودرو به شهر تهران وارد می‌شود.

وی خواستار حمایتهای بیشتر در خصوص اجرای توقف خودروهای فرسوده یا موتورسیکلتهای بالای سن 10 شد.

ابتکار 5 ساله شدن معاینه فنی را یکی از ایرادات قانون جرایم راهنمایی و رانندگی دانست و گفت: متاسفانه این خودروها بعد از 5 سال نیز از زیر بار معاینه فنی فرار می‌کنند و مجلس هشتم باید در روزهای پایانی خود این قانون را اصلاح کند.

عضو شورای شهر تهران افزود: نقاط پرخطر و پرحادثه که منجر به مرگ می‌شود نیز دوباره مورد بازبینی قرار گیرد و به روز شود.

احمد مسجد جامعی دیگر عضو شورای شهر نیز به افزایش تصاعدی جریمه های رانندگی و عدم اطلاع رسانی کافی به شهروندان و متخلفان اشاره کرد و گفت: روند اطلاع رسانی جرایم رانندگی باید بازنگری شود، بدون اینکه فرد از جریمه شدن خود مطلع شود، جریمه به صورت تصاعدی افزایش می یابد این درحالی است که شهروندان حقوقی دارند و باید این حقوق را رعایت کرد.

وی افزود: گاهی اوقات نیز راننده ای به اشتباه جریمه شده، دراین صورت هم باید جریمه اشتباه را پرداخت کند و هم مبلغ افزوده شده آن را.

عضوکمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر در ادامه اظهارات خود به توجه مدیریت شهری به مساله پیاده راه و بهسازی مسیر عبور عابران پیاده در تهران اشاره کرد و اظهار داشت: با وجود توجه مدیران شهری به این مساله، طبق گزارش ارائه شده از سوی سردار رحیمی، 54 درصد آسیب دیدگان تصادفات رانندگی عابران پیاده هستند که بخش اعظم آنها در تصادف با موتورسیکلت دچار سانحه می شوند.

وی افزود: درمحدوده ای چون خیابان ولی عصر (عج) پلیس مقابل عبور موتورسیکلت از خط ویژه اتوبوس را می گیرد اما کاری با عبور این وسیله ز داخل پیاده رو ندارد و این کار جان عابران پیاده را تهدید می کند. موتورسواران به راحتی به محدوده پیاده رو وارد شده و هر طور که تمایل دارند حرکت می کنند ؛ پیاده روها واقعا نا امن هستند که‌این رویکرد راهنمایی و رانندگی بیش از آنکه شهروند محور باشد، ماشین محور است.

برچسب ها:
جرایم رانندگی
نظر بینندگان
!
!
!