یكشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۵۷ | ۱۳۹۷/۱۲/۰۵
بهره‌برداری از 3 ایستگاه خط 6 مترو تهران
۱۱:۵۷ | ۱۳۹۷/۱۲/۰۵
اجاره خودرو

بهره‌برداری از 3 ایستگاه خط 6 مترو تهران

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) از بهره‌برداری از ۳ ایستگاه در خط ۶ مترو تهران تا پایان ۲۵ اسفند ماه خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از باشگاه،  علی امام مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) در ادامه سلسله بازدید‌های خود از خطوط مترو تهران امروز (یکشنبه ۵ اسفند ماه) به همراه تعدادی از مدیران و مسئولان شهری از ایستگاه دولت آباد در خط ۶ مترو تهران بازدید کرد.

علی امام مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای خط ۶ متروی تهران ، مقرر شد که عملیات اجرایی لازم برای بهره برداری از ۹ کیلومتر جنوبی حدفاصل ایستگاه دولت آباد تا میدان شهدا انجام شود و در حال حاضر عملیات اجرایی بهره‌برداری از ۳ ایستگاه دولت آباد، بعثت، شهدا تا ۲۵ اسفند ماه به پایان برسد.

وی با اشاره به اتمام کارهای عمرانی این ایستگاه‌ها افزود: در حال حاضر در مرحله تمیزکاری هستیم و برای کار ساختمانی پیش نیازی باقی نمانده و در بخش تجهیزات نیز در مرحله آخر هستیم.


امام ادامه داد: نسبت به زمان بندی که داشتیم، پیش از ۹۰ درصد کار انجام شده و امیدواریم در ۲۰ روز آینده بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده این عملیات هم به پایان برسد و آماده بهره برداری شود.

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) در رابطه با روند اجرای کار پروژه بیان کرد: خط ۶ مترو تهران ۳۲ کیلومتر طول دارد و ۲۷ ایستگاه را در برمی‌گیرد.

وی ادامه داد: امیدواریم در صورت تأمین مالی کل ۳۲ کیلومتر را با ۲۷ ایستگاه تا نیمه اول سال ۱۳۹۹ راه‌اندازی کنیم.

امام با بیان اینکه یک بخش از کار مترو مربوط به فعالیت‌های ساختمانی است، تصریح کرد: کار تونل‌سازی، حفاری و پوشش بتنی در سنوات گذشته با تلاش همکارانمان در این پروژه اتفاق افتاده است.

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) با اشاره به وجود ۴ ایستگاه عبوری در مسیر این ۹ کیلومتر ادامه داد: بخش دیگر از کار مترو ایستگاه‌ها هستند، که در حال حاضر این ۳ ایستگاه در دست تکمیل است و آن بخش‌هایی که پیش نیاز بهره برداری ۹ کیلومتر است، به سرعت در حال انجام است.

وی با اشاره به بخش تأمین تجهیزات مترو گفت: در بخش تجهیزات نیز بحث تأمین ناوگان را داریم که همکاران بهره برداری با جابجایی‌هایی که انجام می‌دهند، تجهیزات را تأمین و وارد مدار می‌کنند.

امام ادامه داد: ۱۰ قطار هم در کارخانه واگن سازی تهران در حال تکمیل است و اولین قطار را امیدواریم در فروردین ماه تحویل شرکت بهره‌برداری دهیم و بر این اساس ماهی یک قطار تا پایان سال آینده تحویل داده شود و قاعدتا در خط ۶ و۷ که در دست راه‌اندازی کامل است، این قطار‌ها مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!