شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۰۳ | ۱۳۹۷/۱۲/۰۵
استفاده از کارت ملی هوشمند به جای کارت بانکی
۱۶:۰۳ | ۱۳۹۷/۱۲/۰۵

استفاده از کارت ملی هوشمند به جای کارت بانکی

پرشین خودرو: مدیرعامل بانک ملی ایران اعلام کرد: امکان استفاده از کارت هوشمند ملی به جای کارت های بانکی اجرایی شد و می توان انواع خدمات بانکی را با این روش انجام داد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایرنا، «محمدرضاحسین زاده» روز یکشنبه در همایش «ملی شو» که با حضور «مسعود پزشکیان» نایب رییس مجلس و «فرهاد دژپسند» وزیر امور اقتصادی و دارایی برگزار شد، با برشمردن دستاوردهای جدید این بانک، اظهار داشت: یکی از این دستاوردها تبدیل کارت ملی هوشمند به کارت بانکی است.
وی افزود: در شرایط کنونی کارت هوشمند ملی تنها برای احراز هویت کاربرد دارد، اما بانک ملی امکان استفاده از آن به جای کارت بانکی را فراهم کرده است.

به گفته مدیرعامل بانک ملی، در گام نخست امکان استفاده از کارت هوشمند ملی در همه سرویس های ارایه شده در دستگاه های خودبانک و خوددریافت فراهم شده است و به زودی خدمات شعبه ای نیز قابل ارایه با کارت هوشمندملی فراهم می شود.

وی نرم افزار کاربردی (اپلیکیشن) 60 را از دیگر دستاوردها در حوزه بانکداری الکترونیک برشمرد و گفت: با این نرم افزار رمزهای بانکی که فقط 60 ثانیه کاربرد دارد تولید می شود که می تواند جلوی سوء استفاده ها را بگیرد.
حسین زاده به طرح سامانه کشوری سکوک اشاره کرد و گفت: سامانه کشوری کسب و کار در برگیرنده تعاملات تجاری در زنجیره تامین از تولید تا مصرف است.
مدیرعامل بانک ملی افزود: مصرف کنندگان نهایی، تامین کنندگان کالا و تولیدکنندگان می توانند از این سامانه استفاده کنند.
حسین زاده با اعلام اینکه بانک ملی در 2 سال اخیر ارایه محصولات جدید بانکی را در دستورکار قرار داده است، افزود: پارسال 2 نرم افزار «بام» و «بله» به نظام بانکی معرفی شد که قابلیت های فراوانی را برای مبادلات مالی دارند.
در این مراسم که با حصور مدیران بانکی در ساختمان مرکزی بانک ملی ایران برگزار شد، محصولاتی چون «یکپارچه سازی پایانه های بانکی«BTM» ، «کیف پول»، «پرداخت قبوض خدمات بدون در اختیار داشتن قبض»، «ویدئو بام» ، «بام شرکتی»، «بام سازمانی»، «بام ارزی» ، «ملی کارت ارزی» ، «سامانه هوش رقابتی»، «سامانه معماری هوشمند تراکنش های بانکی» ، «پایگاه نقشه سرویس گرا» و «درگاه جامع مدیریت اطلاعات بانکی» رونمایی شد.
این محصولات در مرکز نوآوری بانک ملی ایران طراحی شده اند.
در این مراسم همچنین «ربات گویا بانک ملی» رونمایی شد که علاوه بر ارایه خدمات بانکی، امکان ارایه توضیحات درباره بانکی را دارد.
«مسعود پزشکیان» نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با تاکید بر استقرار شفافیت در نظام اقتصادی گفت: در صورت نظام مند شدن روابط مالی و شفافیت در امور، دیگر امکان فساد و دزدی از بین می رود.
وی افزود: باید سیستم ها به گونه ای باشد که اجازه انحراف را ندهد، نه اینکه موسسات غیرمجاز فعالیت کنند و معلوم نشود دارایی مردم کجاست.
پزشکیان گفت: اگر سامانه های اطلاعاتی پیشرفته مستقر شود هم وضعیت مالیاتی اشخاص روشن می شود و هم اعتبار افراد برای گرفتن وام و تسهیلات به درستی سنجیده می شود.
وی خواستار به میدان آمدن جوانان برای طراحی چنین سامانه هایی و اتصال پایگاههای اطلاعاتی به یکدیگر شد تا امکان رانت از برود و کسی نتواند از دادن مالیات فرار کند و یا درآمد حاصل از قاچاق را پولشویی کند.

نظر بینندگان
!
!
!