جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۱۴ | ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
آخرین وضعیت قراردادها با ایرباس و بوئینگ
۰۹:۱۴ | ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
اجاره خودرو

آخرین وضعیت قراردادها با ایرباس و بوئینگ

پرشین خودرو: دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی آخرین وضعیت قرارداد با شرکت‌های هواپیماسازی دنیا را اعلام کرد و گفت: عملاً امکان خریداری هواپیمای نو توسط شرکت‌های هواپیمایی وجود ندارد و با دور زدن تحریم‌ها، درصدد هستیم هواپیمای دست دوم خریداری و به داخل منتقل کنیم.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، مقصود اسعدی سامانی، درباره گفته وزیر راه و شهرسازی مبنی بر " توسعه ناوگان هوایی کشور و خرید هواپیما"، و همچنین اینکه گویا قرار است تعدادی هواپیما از سوی شرکت‌های هواپیمایی به ناوگان حمل و نقل هوایی کشور اضافه شوند و مجوز واردات از سوی سازمان هواپیمایی کشوری صادر شده است، بیان کرد: این اتفاق در گذشته نیز انجام شده و موضوع جدیدی نیست. شرکت‌های هواپیمایی با توجه به توان مالی خود جهت توسعه ناوگان هوایی اقدام به خرید هواپیما می‌کنند و پس از بازرسی و تأیید سازمان هواپیمایی کشوری زمینه انتقال به داخل کشور فراهم می‌شود.

وی در پاسخ به اینکه هواپیماهای مربوطه نو هستند یا دست دوم؟ گفت: در گذشته امکان واردات هواپیمای نو وجود داشت اما در حال حاضر شرایط بسیار سخت شده است و امکان واردات هواپیمای نو وجود ندارد. عملاً اگر قرار بر این باشد که هواپیمای جدیدی به کشور وارد کنیم، دست دوم خواهد بود.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی در ادامه با بیان اینکه قرارداد با ایرباس معلق، قرار داد با بوئینگ لغو و قرارداد با ATR نیز بلاتکلیف است، اظهار کرد: شرایط نسبت به قبل پیچیده و سخت‌تر شده است و هر شرکت بسته به توان مالی و برنامه توسعه ناوگان خود در راستای واردات هواپیما اقدام خواهد کرد.

اسعدی سامانی ادامه داد: تلاش‌ها برای وارد کردن هواپیما به کشور ادامه دارد و علیرغم اینکه آمریکایی‌ها مسیرهای مختلف را برای فروش هواپیما به ایران مسدود می‌کنند، ناچار به توسعه ناوگان هوایی خود هستیم و از راهکارهای مناسب برای دور زدن تحریم‌ها استفاده خواهیم کرد. همانگونه که از گذشته تا کنون علی‌رغم تحریم آمریکایی‌ها موفق به انتقال هواپیما به کشور شده‌ایم و به طور حتم در برهه زمانی کنونی نیز تعداد هواپیماهای ناوگان هوایی را ایران را افزایش خواهیم داد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!