جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۱۸ | ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
خودروها مسیر نگاه راننده را رصد می کنند
۱۳:۱۸ | ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
اجاره خودرو

خودروها مسیر نگاه راننده را رصد می کنند

پرشین خودرو: یک شرکت خودروسازی قابلیت شناسایی نگاه راننده را رونمایی کرده است. این قابلیت مسیر نگاه راننده را در داخل یا خارج خودرو رصد می کند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از مهر، شرکت «بی ام دبلیو» در کنگره بین المللی موبایل از فناوری شناسایی نگاه افراد رونمایی کرده است. این فناوری به رانندگان اجازه می دهد فقط با کمک چشمان خود وضعیت درون خودرو را کنترل کنند.

برای این منظور یک دوربین با وضوح بالا روی داشبورد خودرو نصب می شود و سر و چشمان راننده را به دقت رصد می کند تا مسیر نگاه او را در داخل یا خارج خودرو تعیین کند.

«بی ام دبلیو» ادعا می کند رانندگان می توانند هنگام سفر از شیشه جلویی خودرو رستورانی را در مسیر خود برانداز کنند و منو و ساعت سرویس دهی آن را دریابند و حتی یک میز رزرو کنند.
 

خودرو

 


فناوری شناسایی نگاه برای نخستین بار در BMW iNEXT در ۲۰۲۱ عرضه می شود. همراه این فناوری قابلیت های بهبود یافته شناسایی حرکات و صوت نیز در بسته ای به نام Natural interaction عرضه خواهند شد.

«کریستف گروت» نایب رییس ارشد BMW Group Electronics در این باره می گوید: مشتریان این شرکت می توانند با خودروی هوشمندشان به شیوه ای کاملا طبیعی ارتباط برقرار کنند. این سیستم گامی بسیار مهم در آینده خودروهای خودران به حساب می آید.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!