یكشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۱۶ | ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
ایستگاه متروی دولت‌آباد به زودی افتتاح می‌شود
۱۱:۱۶ | ۱۳۹۷/۱۲/۰۸

ایستگاه متروی دولت‌آباد به زودی افتتاح می‌شود

پرشین خودرو: ایستگاه دولت آباد با زیربنای بیش از ده هزار مترمربع بزرگترین ایستگاه خط ۶ متروی پایتخت محسوب می شود که در فاز نخست بهره برداری از این خط، پیش از پایان سال جاری راه اندازی خواهد شد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایلنا، علی امام، مدیرعامل این شرکت طی بازدید هفتگی خود از خطوط ۶ و ۷ مترو، از ایستگاه دولت آباد بازدید و در جریان روند تکمیل و آماده سازی این ایستگاه در فاز نخست بهره‌برداری قرار گرفت.

ایستگاه دولت آباد دارای ۶ پله برقی و یک ورودی است که با بهره برداری از این ایستگاه و ایستگاه های آماده افتتاح و همچنین تکمیل کامل خط ۶ ، روزانه ظرفیت جابه‌جایی بیش از یک میلیون مسافر وجود خواهد داشت.

بر اساس این گزارش، با توجه به آنکه ایستگاه دولت آباد در محدوده منطقه ۲۰ تهران واقع شده است با راه‌اندازی این ایستگاه ضمن آنکه شهروندان شهرک های اقماری به راحتی به شبکه مترو متصل می شوند، با جانمایی پایانه تاکسیرانی و اتوبوسرانی در جوار این ایستگاه دسترسی شهروندان به مناطق اطراف نیز تسهیل می‌شود.

خط ۶ مترو به طول ۳۲ کیلومتر، شامل ۲۷ ایستگاه است که بخش عمده ای از این خط به روش مکانیزه (دستگاه TBM) احداث شده است. با احداث و توسعه‌ بخش جنوبی خط ۶ متروی تهران به طول ۶ کیلومتر (به روش مکانیزه)، ۴ ایستگاه که از منطقه دولت‌آباد تا حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) منتهی می‌ شود، طول این خط به ۳۸ کیلومتر و تعداد ایستگاه‌ها به ۳۱ خواهد رسید و تبدیل به بلندترین خط مترو در خاورمیانه خواهد شد.

نظر بینندگان
!
!
!