پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۰۷ | ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
کدام استان‌ها به شبکه ریلی متصل می شوند؟
۱۳:۰۷ | ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
اجاره خودرو

کدام استان‌ها به شبکه ریلی متصل می شوند؟

پرشین خودرو: مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور از بهره‌برداری کریدور ریلی رشت-انزلی ظرف حدود دو و کریدور ریلی رشت-آستارا ظرف حدود پنج سال خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، خیراله خادمی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای تکمیل کریدورهای ریلی کشور و نیز توسعه راه‌آهن، اظهار کرد: در راستای تکمیل کریدورهای ریلی کشور که شامل کریدور شمال-جنوب (محور میانی کشور)، کریدور شرق به غرب و کریدور شمال-جنوب (محور شرقی کشور) اقدامات مختلفی صورت گرفته است تا بتوانیم در راستای ترانزیت هرچه بهتر کالا حرکت کنیم.

مراکز همدان، کرمانشاه، رشت، آذربایجان غربی و شرقی به ریل متصل شوند

وی ادامه داد: از سال گذشته و سال جاری برنامه‌ای تدوین شده است تا بر اساس آن مرکز پنج استان شامل همدان، کرمانشاه، رشت، آذربایجان غربی و شرقی به شبکه ریلی کشور متصل شوند و از این طریق بخش‌هایی از کریدور ریلی کشور تکمیل شود.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با تاکید بر اینکه مهم‌ترین کریدور ریلی کشور از بندرعباس، تهران، رشت و بندر آستارا به آذربایجان و اروپا متصل می‌شود، خاطرنشان کرد: محور قزوین-رشت مهم‌ترین و سخت‌ترین بخش پروژه این کریدور است که به عنوان ابر پروژه عمرانی کشور تلقی می‌شود.

وی افزود: کریدور ریلی از بندرعباس تا تهران و از تهران تا قزوین تکمیل شده است و تکمیل کریدور ریلی قزوین-رشت در دو شاخه به انزلی و آستارا در دستور کار قرار دارد و این در حالی است که کریدور ریلی قزوین-رشت به زودی و با حضور رئیس جمهوری به مرحله بهره برداری می‌رسد.

چه خبر از کریدورهای ریلی قزوین-رشت و رشت-آستارا؟

وی با اشاره به اینکه کریدور ریلی رشت-انزلی طی مدت زمانی حدود دو سال آینده به مرحله بهره برداری می‌رسد، گفت: در حال فعالیت بر روی این کریدور هستیم و ایجاد ۴۰ کیلومتر ریل در دستور کار قرار دارد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور همچنین به کریدور ریلی رشت-آستارا اشاره و اعلام کرد: این کریدور با مسافتی ۱۷۰ کیلومتر ظرف مدت پنج سال با سرمایه‌ای معادل ۳,۰۰۰ میلیارد تومان به بهره برداری می‌رسد.

خادمی در ادامه صحبت‌هایش به سرمایه گذاری کلان کشور در بندرچابهار به عنوان اولین بندر اقیانوسی کشور اشاره و بیان کرد: نگاه کلان وزارت راه و شهرسازی و سازمان بنادر و دریانوردی به توسعه بندرچابهار است و به همین منظور تکمیل پس کرانه ریلی و جاده‌ای آن از جمله برنامه‌هایی است که با سرعت عملیاتی خواهد شد و مسیر ریلی چابهار به زاهدان که در ادامه به زابل، بیرجند و مشهد می‌رسد در دو بخش مدنظر قرار گرفته است تا چابهار به مسیر ریلی کشور متصل شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر تلاش برای محرومیت زدایی از شرق کشور، اظهار کرد: قصد داریم با تکمیل قسمت جنوبی کریدور شمال-جنوب در محور شرق کشور شاهد ترانزیت بار از افغانستان، پاکستان، ترکمنستان، تاجیکستان و حتی روسیه به سمت آب‌های خلیج فارس باشیم و بتوانیم مردمان شرق کشور را از این ظرفیت بهره مند سازیم.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!