سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۲۱ | ۱۳۹۷/۱۲/۰۹
نگاهی به وضعیت خودرو در بازار بورس + جدول
۱۱:۲۱ | ۱۳۹۷/۱۲/۰۹
اجاره خودرو

نگاهی به وضعیت خودرو در بازار بورس + جدول

پرشین خودرو: در دومین هفته اسفند ماه در گروه خودرویی فعلا توجه ها به سمت بخشی از قطعه سازان است و خوردوسازان بزرگ در حال اصلاح هستند و فعلا تب و تاب زیادی در معاملات مربوط به این گروه مشاهده نمی شود.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از میزان، شرایط گروه خودرویی در دومین هفته اسفند ماه، همانند هفته گذشته بود هر چند که برخی از خودروسازان، بعد از دریافت مطالبات و هم چنین موضوع افزایش قیمت شرایط بهتری را تجربه کردند و توانستند تا حدودی نظرها را به طر خود جلب کنند؛ اما گروه های بزرگ خودروسازی کشور همچنان درگیر کشو وقوس فروش ها، نحوه تحویل دادن،بدهی های سنگینی که به وجود آمده و همچنین معاملات درون گروهی در پایان سال هستند.

روند معامله ۵ گروه سایپا، پارس خودرو، زامیاد، گروه بهمن، ایران خودرو به شرح زیر است:

*سایپا (خساپا)

سهام گروه سایپا در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از ۶ هزار و ۶۴۲ سهم در انتهای هفته گذشته به ۴ هزار و ۲۰۹ سهم اُفت کرد و حجم از ۱۲۳ میلیون و ۷۵۹ سهم با کاهش به ۶۰ میلیون و ۴۲۹ سهم رسید.

در ابتدای هفته این با رشد ۳.۲۴ درصدی روبرو شد که این روند در پایان هفته متوقف و به روند نزولی ۲.۹۳ درصدی رسید.


بورس
 

 

*ایران خودرو (خودرو)

سهام گروه ایران خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت ۲ هزار و ۴۷۷ سهم در ابتدای هفته به یک هزار و ۲۹۹ سهم کاهش یافت و حجم از ۲۴ میلیون و ۲۰۲ سهم با اُفت به ۱۰ میلیون ۷۱ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند مثبت ۴.۶ درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته متوقف و به کاهش ۳.۳ درصدی رسید.بورس

 

*زامیاد (خزامیا)

سهام گروه زامیاد در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت ۲ هزار و ۵۰۱ سهم در ابتدای هفته به یک هزار و ۲۵۳ سهم اُفت کرد و حجم از ۴۳ میلیون و ۷۰۴ سهم با روند نزولی به ۱۷ میلیون و ۴۱ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند صعودی ۲.۹۱ درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته توقف و به اُفت ۲.۶۱ درصدی رسید.
 

 

خودرو

 


*سایپا دیزل (خکاوه)

سهام گروه سایپا دیزل در هفته جاری مورد معامله قرار نگرفت.

سایپا

 

*پارس خودرو (خپارس)

سهام گروه پارس خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت ۴ هزار و ۵۲۱ سهم در ابتدای هفته به یک هزار و ۷۷۶ سهم کاهش یافت و حجم از ۱۰۳ میلیون و ۴۱۳ سهم با اُفت به ۳۲ میلیون و ۱۶۹ رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند صعودی ۲.۳۲ درصدی روبرو شد که این روند در پایان هفته متوقف و به کاهش ۲.۱۷ درصدی رسید.
 

بورس

 


*گروه بهمن (خبهمن)

سهام گروه بهمن در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از یک هزار و ۳۶۳ سهم در ابتدای هفته به ۶۵۲ سهم در پایان هفته کاهش یافت و حجم از ۲۷ میلیون و ۵۶ با اُفت به ۱۲ میلیون و ۷۴ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند صعودی ۳.۴۳ درصدی روبرو شد که این روند در پایان هفته متوقف و به اُفت ۱.۴ درصدی رسید.

 

بورس

 
*ایران خودرو دیزل (خاور)

بورس

ایران خودرو دیزل

همایون دارابی کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با خبرگزاری میزان بیان کرد: روند معاملات گروه خوردویی همانند هفته گذشته بود ه چند که برخی از خودروسازان، بعد از دریافت مطالبات و هم چنین موضوع افزایش قیمت شرایط بهتری را تجربه کردند و توانستند تا حدودی نظرها را به طر خود جلب کنند؛ اما گروه های بزرگ خودروسازی کشور همچنان درگیر کشو وقوس فروش ها، نحوه تحویل دادن،بدهی های سنگینی که به وجود آمده و همچنین معاملات درون گروهی در پایان سال هستند.

وی در ادامه افزود: هفته گذشته سایپا توانست یک بلوک در درون خود جابجا کند و ایران خودرو خبر هم واگذاری بلوک مدیریتی بانک پارسیان خود را منتشر کرد.

این کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد: به هر حال در گروه خودرویی فعلا توجه ها به سمت بخشی از قطعه سازان است و خوردوسازان بزرگ در حال اصلاح هستند و فعلا تب و تاب زیادی در معاملات مربوط به این گروه مشاهده نمی شود.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
خودروبورس
نظر بینندگان
!
!
!