شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۴۱ | ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
اعلام دلایل تصادفات منجر به فوت و جرح در نوروز 97
۱۰:۴۱ | ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
اجاره خودرو

اعلام دلایل تصادفات منجر به فوت و جرح در نوروز 97

پرشین خودرو: رئیس پلیس راهور ناجا گفت: در نوروز سال گذشته، ۸۵ درصد از تصادفاتی که منجر به فوت و جرح شد به دلیل سرعت غیرمجاز، سبقت غیرمجاز و عدم توجه به جلو و خستگی و خواب آلودگی بوده است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از مهر، تقی مهری رئیس پلیس راهور ناجا در چهاردهمین همایش سراسری روسا و مدیران راهنمایی و رانندگی ناجا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هدف مهمی که در این همایش دنبال می کنیم ارزیابی رده های استانها و تشریح برنامه‌های نوروزی است.

وی افزود: تصمیماتی اتخاذ شده که یکی از تصمیمات این است که رزمایش این طرح بزرگ روز بیست و دوم در تهران در ضلع جنوبی مرقد مطهر حضرت امام(ره)، با حضور همه دستگاه‌های امدادی و خدماتی برگزار شود.

سردار مهری گفت: از ۲۵ اسفند ۹۷ تا پایان فروردین ۹۸ طرح ویژه ترافیک نوروز ۹۸ با هماهنگی همه دستگاه‌های امدادی و خدماتی با محوریت پلیس راهنمایی و رانندگی برگزار خواهد شد.

وی گفت: نکته‌ای که قابل توجه است این است که در نوروز سال گذشته، ۸۵ درصد از تصادفاتی که منجر به فوت و جرح شد به دلیل سرعت غیرمجاز، سبقت غیرمجاز و عدم توجه به جلو و خستگی و خواب آلودگی بوده است.

سردار مهری گفت: توصیه من به رانندگان محترم در ایام تعطیلات نوروز ۹۸ این است که برنامه‌ریزی کنند تا با آرامش سفر کنند؛ به شرط اینکه قوانین و مقررات رانندگی را رعایت کنند.

پلیس راهور ناجا تصریح کرد: خواهش می کنم که با خستگی و خواب‌آلودگی هرگز رانندگی نکنند چون هیچ جایگزینی برای خواب وجود ندارد.

وی گفت: تذکرات لازم را در مورد آموزش‌هایی که در مدارس قرار است توسط معلمان به همیاران پلیس بدهند، همکاران در پلیس راهنمایی و رانندگی انجام داده اند.

سردار مهری گفت: با سازمان راهداری به این توافق رسیدیم که سه هزار و ۴۰۰ نقطه حادثه‌خیز در درون شهرها را رفع خطر کنیم.

وی گفت: دو هزار نقطه در درون شهرها هم با وزارت کشور و هم شهرداری های و هم با سازمان راهداری به صورت مناسب آشکار سازی می شود.

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بیش از ۶۰ درصد از جان باختگان در نوروز ۹۷ در ۳۰ کیلومتری شهرها بوده است. امسال هم در این نقاط ۲۵ هزار تصادف منجر به فوت داشته ایم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر درباره اتفاقات مربوط به برخورد پلیس با بازیکن فوتبال که فیلم آن توسط این بازیکن در فضای مجازی منتشر شد گفت: در مورد اتفاق رخ داده بین آن بازیکن فوتبال و مامور راهور به دلیل اینکه مامور ما وظیفه اش را به درستی انجام داده است از او قدردانی و تشکر می کنیم.

نظر بینندگان
!
!
!