دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
پرشین خودرو
پرواز هواپیمای ملی ترکیه در سال 2026
۱۴:۴۹ | ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
kerman2

پرواز هواپیمای ملی ترکیه در سال 2026

پرشین خودرو: معاون ریاست جمهوری ترکیه با اشاره به افزایش شمار پروژه‌های ملی در بخش فن‌آوری دفاعی این کشور به بیش از 600 مورد، از آغاز پرواز هواپیمای ملی ترکیه در سال 2026 خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایرنا،  فواد اوکتای، معاون ریاست جمهوری ترکیه طی سخنانی در نشست 'مدیریت صنایع هوا - فضای ترکیه' در آنکارا اظهار داشت: هواپیمای ملی ترکیه در سال 2023 از آشیانه خارج و در سال 2026 در آسمان پرواز خواهد کرد.
وی افزود: این هواپیما در سال 2031 نیز وارد فهرست تولیدات ملی ترکیه خواهد شد.

اوکتای در این نشست همچنین با اشاره به اینکه ترکیه برای رسیدن به سطح 65 درصدی در تولیدات داخلی و ملی توقف نخواهد کرد، افزود: شمار پروژه‌های ملی در بخش فن‌آوری دفاعی به بیش از 600 مورد رسیده است و علاوه بر آن سطح توسعه تولیدات و طراحی نوین نیز قابل توجه است.
وی با بیان این که امروزه ترکیه که زمانی تولیدات بخش صنایع دفاعی را وارد می کرد به کشوری که این محصولات را طراحی، تولید و صادر می کند، تبدیل شده است، افزود: میزان صادرات از 168 میلیارد دلار بالاتر رفته و با افزایش 5.9 درصدی نسبت به سال گذشته، رکورد جدیدی ثبت کرده است.
معاون اردوغان اضافه کرد: طبق داده های اعلام شده میزان کسری تجارت خارجی ترکیه در ماه ژانویه نیز 72.5 درصد کاهش یافته و به 2.5 میلیارد دلار رسیده است و رشد صادرات را در سال 2019 در بخش صنایع دفاعی نیز ادامه خواهد داشت.
او با اعلام این که در سال 2002 صادرات بخش صنایع دفاعی ترکیه 248 میلیون دلار بود، افزود: این رقم در سال 2018 هشت برابر افزایش یافته و به 2 میلیارد و 35 میلیون دلار رسیده است.
اوکتای خاطرنشان کرد: نیروهای امنیتی ترکیه برای مبارزه با گروه های تروریستی پ.ک.ک/ی.پ.گ و داعش که تمامیت ارضی این کشور را هدف قرار داده اند، ساخت بالگردهای «اتک» (ATAK) و سیستم پهپاد آنکا (ANKA) را در دست دارند.
وی تصریح کرد: ترکیه با اتمام اجرای پروژه هواپیمای ملی پس از آمریکا، روسیه و چین در میان کشورهای تولید کننده نسل پنجم هواپیماهای جنگی قرار خواهد گرفت.

نظر بینندگان
!
!
!