شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۳۱ | ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
تجهیز ایستگاه متروی پرند آغاز خواهد شد
۱۳:۳۱ | ۱۳۹۷/۱۲/۱۲

تجهیز ایستگاه متروی پرند آغاز خواهد شد

پرشین خودرو: متروی تهران- پرند حدفاصل فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) تا شهر پرند به طول 19 کیلومتر به عنوان فاز سوم این پروژه جان تازه می گیرد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از روابط عمومی شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، علی امام با اشاره به تلاش های شرکت متروی تهران برای اتمام این فاز با تامین اعتبارات مالی از سوی دولت و شرکت عمران شهرهای جدید، بیان داشت: طی روزهای آتی دوباره تجهیز ایستگاه متروی پرند آغاز خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه این خط 57 درصد در بخش ساختمانی (ایستگاه پرند و مسیر مترو) پیشرفت داشته است، گفت: بخشی از عملیات اجرایی این خط در گذشته انجام شده است اما در بخش تامین و نصب تجهیزات به دلیل مشکلات مالی پیشرفت خاصی صورت نگرفته است.

امام ادامه داد: در حال حاضر با مساعدت و حمایت سازمان برنامه و بودجه (گروه راه و ترابری)، شرکت عمران شهرهای جدید، استانداری تهران، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، امام جمعه پرند و سایر نهادهای مسئول و همچنین پیگیری شهرداری تهران و شرکت راه آهن شهری تهران و حومه(مترو) گام جدیدی در تکمیل و بهره برداری این خط برداشته می شود به طوری که به موازات تخصیص بودجه دولتی به صورت نقد، اسناد و اوراق، شرکت عمران پرند متعهد شده که 176 میلیارد تومان از محل درآمدهای داخلی و تهاتر زمین را در اختیار این پروژه قرار دهد.

به گفته مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه(مترو)، گام های اولیه برای تحقق این موضوع برداشته شده و طی روزهای آتی عملیات اجرایی در این خط سرعت خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه بودجه لازم برای تکمیل عملیات ساختمانی ایستگاه، مسیر و ابنیه 92 میلیارد تومان و برای تامین و نصب تجهیزات ویژه 472 میلیارد تومان است، گفت: با توجه به آنکه پایانه و پارکینگ قطارها نیز در مجاورت ایستگاه پرند جانمایی شده، لازم است در کنار ناوگان اختصاصی خط، تامین بودجه مربوط نیز مدنظر قرار گیرد.

امام با اشاره به اینکه باید تامین بودجه ناوگان اختصاصی این خط نیز در اولویت باشد، افزود: در صورت تامین اعتبار و استمرار حمایت ها؛ این خط در کمتر از یکسال تکمیل می شود و مردم پرند و شهرهای اطراف با وسیله ای سریع و ارزان، امکان دسترسی به نقاط مختلف تهران را از طریق مترو خواهند داشت.

برچسب ها:
متروپرند
نظر بینندگان
!
!
!