یكشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸
پرشین خودرو
رقیب تسلا3 با توان 400 اسب بخاری معرفی شد
۰۰:۴۳ | ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
kerman2
/اختصاصی/رقابت پولستار چینی با تسلای آمریکایی؛

رقیب تسلا3 با توان 400 اسب بخاری معرفی شد

پرشین خودرو: پولستار 2 در نهایت به طور رسمی معرفی شد تا رقیبی برای تسلا مدل 3 در بازارهای جهانی باشد.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، پولستار، برندی زیرمجموعه جیلی و همچنین شرکت خودروسازی ولوو که از دانش فنی شرکت های مذکور برای توسعه محصولات خود استفاده می کند، موفق شده در روزهای گذشته و بعد از چندین هفته انتظار و انتشار پیش نمایش های مختلف، در نهایت رقیب اصلی تسلا مدل 3 را در بازارهای جهانی معرفی کند.

 در حالی که خودروی "پولستار 1" خرجی قدرتی بیش از 600 اسب بخار دارد، این نیرو در نسخه دوم پولستار تقلیل پیدا کرده و حالا به 4.2 اسب بخار رسیده است، هرچند شماره گذاری این دو خودرو صرفا برای هویت بخشیدن به آنان بوده و نسخه اول هیچ ربطی به نسخه دوم پولستار نخواهد داشت و خودروی جدید این شرکت قرار است که از سال 2020 میلادی رقیبی جدی برای تسلا مدل 3 باشد.

 مشخصات فنی اتومبیل به طور دقیق تر، متشکل از دو موتور الکتریکی خواهد بود که خروجی قدرت آن برابر با 402 اسب بخار قدرت و 660 نیتن متر گشتاور بوده و می تواند با سود جستن از مجموعه باتری های 78 کیلووات ساعت در بازار خارج از چین، محدوده حرکت 500 کیلومتری با یکبار شارژ کامل باتری های خود داشته باشد.

 همانطور که انتظار می رفت، پولستار 2 برپایه پلتفرم CMA شرکت خودروسازی ولوو ساخته شده است و براساس این پلتفرم محصولات دیگری همچون "ولوو XC40" و خودروی "Lynk&Co 01" ساخته شده است. شرکت خودروسازی پولستار ادعا می کند که نصب مجموعه باتری بر روی شاسی اتومبیل می تواند دوام شاسی را افزایش داده و همچنین به کاهش صدای جاده در مقایسه با شاسی های معمولی کمک کند.

 این خودرو تنها گزینه تمام الکتریکی پیش روی مشتریان خود قرار می دهد و تولید آن از اوایل سال 2020 میلادی در کشور چین آغاز خواهد شد و بازار فروش اولیه آن در کشورهای مختلفی همچون چین، ایالات متحده آمریکا، بلژیک، آلمان، هلند، نروژ، سوئد و انگلستان برنامه ریزی شده است، اما قبل از آن مشتریان می توانند با رقیب تسلا مدل 3 در نمایشگاه بین المللی ژنو امسال ملاقات کرده و با ویژگی های بیشتر آن آشنا شوند.

نظر بینندگان
!
!
!