چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
راننده گرفتار بهمن در کوهرنگ نجات یافت
۱۱:۵۵ | ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
kerman2

راننده گرفتار بهمن در کوهرنگ نجات یافت

پرشین خودرو: معاون راه و ترابری چهارمحال و بختیاری گفت: راننده بلدوزر راهداری که هنگام برف روبی در گردنه « خویه» دهستان موگویی شهرستان کوهرنگ در بهمن گرفتار و مدفون شده بود، توسط اهالی محلی نجات یافت.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایرنا، شهرام ندیمی ارتفاع بهمن حادثه یاد شده را بیش از 5 متر برآورد کرد و افزود : با هوشیاری و امدادرسانی به موقع این حادثه خسارت جانی نداشت و حال اکنون راننده راهداری مساعد است.

وی اظهارداشت: تلاش شبانه روزی راهداران برای بازگشایی گردنه ' سرآقا سید 'به ' خویه' در دهستان موگویی شهرستان کوهرنگ در حال انجام است و اکنون بخش عمده از این محور برفگیر بازگشایی و تردد ادامه دارد.
ندیمی تصریح کرد : به طور متوسط سالانه بیش از دو میلیارد ریال برای بازگشایی مسیر دهستان موگویی در حد فاصل ' عسل کشان ' هزینه می شود و تا بازگشایی کامل این محور ارتباطی تا نیمه اردیبهشت کامل بازگشایی خواهد شد.
وی ارتفاع برف در گردنه ' عسل کشان ' را بیش از 4 متر اعلام کرد و گفت: 7 روستای سر آقاسید ، دره رزگه ، بیراهه گان ، سوه ، صالح کوتاه ، چین ، خویه از محور چلگرد به گردنه عسل کشان در دهستان موگویی قرار دارند.
به گفته وی ، مسیر ارتباطی دهستان موگویی شهرستان کوهرنگ که به علت ریزش برف از سمت این استان مسدود شده است، از سمت جاده ' بزنوید ' شهرستان الیگودرز لرستان باز است.
وی افزود: اهالی 15 روستای دهستان موگویی می توانند از جاده ارتباطی این دهستان به بزنوید شهرستان الیگودرز در استان لرستان رفت و آمد کنند.
 ارتفاع برف در شهر چلگرد مرکز این شهرستان 20 سانتیمتر و در گردنه ها 50 سانتیمتر است.

نظر بینندگان
!
!
!