دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۲۹ | ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
توضیحات گمرک در مورد  زمان ترخیص خودروهای قاچاق
۱۴:۲۹ | ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
اجاره خودرو

توضیحات گمرک در مورد زمان ترخیص خودروهای قاچاق

پرشین خودرو: گمرک ایران درخصوص گزارشی تحت عنوان چرا زمان تحویل خودروهای قاچاق به سازمان اموال تملیکی طولانی شد؟ توضیح داد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از تسنیم، در توضیحات گمرک ایران آمده است: مرکز مبارزه با جرایم سازمان یافته گمرک در تاریخ ۱۳۹۷/۰۵/۲۴ در مکاتبه‌ای به گمرکات سراسر کشور اعلام کرده بود که نسبت به تحویل خودروهای موجود موضوع ثبت سفارش‌های تأیید نشده به نمایندگی سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی اقدام لازمول معمول و پس از صدور قبض انبار، نسبت به درج در پرونده متشکله اقدام کنند.

بنابراین در بخشنامه جدید به تاریخ ۱۳۹۷/۱۱/۲۴ مجدداً به گمرکات تأکید شد که این خودروها به هیچ عنوان مشمول مصوبات هیأت محترم وزیران و دستورالعمل بند ۷ مصوبه شماره ۲۸۹۸۹۹/۶۰ مورخ ۱۳۹۷/۱۱/۰۹ وزارت صنعت، معدن و تجارت نمی‌باشد و صراحتاً اعلام شد که از تحویل خودروهای موجود موضوع پرونده قاچاق مرتبط با ثبت سفارش‌های تأیید نشده، به‌عنوان کالای متروکه به نمایندگی سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی جلوگیری و خودروهای قاچاق مورد نظر باید همچنان در راستای اعمال ماده ۵۳ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، تحویل نمایندگی‌های مذکور شوند.

 

خودرو

 


بدیهی است بخشنامه جدید گمرک در این خصوص فقط برای تعیین تکلیف گمرکات همزمان با ابلاغ دستورالعمل هیأت دولت جهت ترخیص خودروهای موجود در اماکن گمرکی صادر شده و پیش از این در تاریخ ۱۳۹۷/۰۵/۲۴ در زمینه تحویل خودروهای موضوع ثبت سفارش‌های تأیید نشده به سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی جهت تعیین تکلیف با گمرکات مکاتبه و اقدامات مرتبط در همان زمان بعمل آمده است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!