جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
آغاز عملیات اجرایی ساخت نیروگاه ویس
۱۷:۳۹ | ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
kerman2

آغاز عملیات اجرایی ساخت نیروگاه ویس

پرشین خودرو: عملیات اجرایی نیروگاه سیکل ترکیبی شهدای ویس به ظرفیت کل 906 مگاوات در مجاورت نیروگاه رامین درشهر ویس ازتوابع شهرستان باوی با حضور وزیر نیرو سه شنبه آغاز شد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایرنا، وزیر نیرو در آیین آغاز عملیات اجرایی این نیروگاه بیان کرد: دشمنان نظام جمهوری اسلامی از تکیه بر منابع و توان داخلی در کشور ما می ترسند چرا که با این رویکرد نه تنها این سرزمین پررونق می شود بلکه کل منطقه از مزایای آن بهره مند می شوند.
رضا اردکانیان بیان کرد : کشورهای خارجی چشم طمع به منطقه دارند اما امکان دست درازی به این منطقه را ندارند.
وی گفت : ساخت نیروگاه سیکل ترکیبی کلاس F به معنی دستیابی به افق روشن مرزهای دانش امروز در دنیا است و امید است پروژه تاسیس نیروگاه های سیکل ترکیبی تا توان پنج هزار مگاوات انجام شود.

مدیرعامل شرکت برق حرارتی کشور نیز در حاشیه این آیین در جمع خبرنگاران گفت: این طرح شامل 2 واحد گازی هرکدام به ظرفیت 307 مگاوات و یک واحد بخار به ظرفیت 292 مگاوات خواهد بود و پیش بینی می شود این نیروگاه تا سال 1400 به شبکه سراسری متصل شود.

محسن طرزطلب گفت: در نیروگاه ویس از توربین های نسل جدید کلاس F استفاده می شود و راندمان بخش گازی این نیروگاه 40 درصد خواهد بود که راندمان این نیروگاه با بخش بخار و در شرایط ایزو به 58 درصد نیز می رسد.
مدیر عامل شرکت برق حرارتی کشور ادامه داد: سرمایه لازم برای احداث نیروگاه سیکل ترکیبی ویس از طریق وام خارجی تامین می شود و بانک صنعت و معدن به عنوان بانک عامل پروژه معرفی شده است.
طرزطلب بیان کرد: هزینه کل احداث نیروگاه ویس بالغ بر 500 میلیون یورو برآورد شده است.
مدیرعامل شرکت برق حرارتی کشور هدف از ساخت این نیروگاه ها را تامین برق مطمئن و پایدار شبکه سراسری برق کشور به خصوص استان خوزستان دانست و افزود : نیروگاه سیکل ترکیبی ویس با کارفرمایی شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی در زمینی به مساحت 86 هکتار احداث خواهد شد و شرکت مپنا نیز به عنوان شرکت پیمانکار اجرایی معرفی شده است.
وی سوخت گاز را به عنوان سوخت اصلی این نیروگاه بیان کرد وگفت: گازوییل نیز به عنوان سوخت دوم و جایگزین در این نیروگاه مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
گفتنی است نیروگاه سیکل ترکیبی شهدای ویس در کنار نیروگاه رامین شهر ویس از توابع شهرستان باوی احداث می شود.
رضا اردکانیان وزیر نیرو امروز سه شنبه به منظور آغاز عملیات اجرایی سه پروژه سد تراز لالی، نیروگاه سیکل ترکیبی رامهرمز ونیروگاه سیکل ترکیبی شهدای ویس به خوزستان سفر کرد.

برچسب ها:
نیروگاه
نظر بینندگان
!
!
!