پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۴۷ | ۱۳۹۷/۱۲/۱۵
بیش از 10 هزار ضایعه نخاعی بر اثر حوادث جاده‌ای در کشور وجود دارد
۱۰:۴۷ | ۱۳۹۷/۱۲/۱۵
اجاره خودرو

بیش از 10 هزار ضایعه نخاعی بر اثر حوادث جاده‌ای در کشور وجود دارد

پرشین خودرو: دبیرکل جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه در کشور ۲۵ هزار نفر دچار ضایعه نخاعی هستند گفت: از این تعداد ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر به دلیل سوانح ترافیکی دچار ضایعات نخاعی شده‌اند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از میزان، محمود رضا پیروی اظهار داشت: ضایعه نخاعی متاسفانه در هیچ جای دنیا درمان پذیر نیست و در رابطه با بیماران تروما و ضربه مغزی هم به این شکل است.

وی ادامه داد: متاسفانه مشاهده می‌شود که برخی افراد موثر در جامعه این تصور را دارند که نیرو‌های امدادرسان هلال احمر و اورژانس می‌توانند در هنگام حضور و امدادرسانی به مصدومان حوادث رانندگی و ترافیکی برای مصدومین ضایعه نخاعی معجزه کنند.

دبیرکل جمعیت هلال احمر توضیح داد: ما باید برای کاهش تعداد مصدومان حوادث و سوانح رانندگی و ترافیکی در دو مورد فرهنگ سازی و آگاه سازی کنیم که نخست آگاه سازی مردم نسبت به آن چیزی است که پیش رو دارند و دوم آگاه‌سازی مسؤلین و اجرای قانون است.

پیروی اضافه کرد: در کشور مجموعا ۲۵ هزار نفر دچار ضایعه نخاعی هستند که از این تعداد ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر به دلیل سوانح ترافیکی دچار ضایعات نخاعی شده‌اند.

وی گفت: متاسفانه تعداد فوتی‌های حوادث جاده‌ای طی ۲ سال گذشته افزایش داشته است که ما باید در این راستا برنامه ریزی بهتری انجام دهیم.

وی افزود: ما باید قوانین را رعایت کنیم و وسایل نقلیه کمکی نمی‌کنند؛ مرحوم نوربخش با ایمن‌ترین ماشین تصادف کرد و به رحمت ایزدی پیوست.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!