پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۵۷ | ۱۳۹۷/۱۲/۱۵
وارسی سیستم‌های ناوبری فرودگاهی برای ایام نوروز‌
۱۰:۵۷ | ۱۳۹۷/۱۲/۱۵
اجاره خودرو
عضو هیئت مدیره شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران اعلام کرد

وارسی سیستم‌های ناوبری فرودگاهی برای ایام نوروز‌

پرشین خودرو: راهبرمعاونت عملیات فرودگاهی شرکت فرودگاه‌ها با بیان اینکه فلایت‌چك سیستم‌های كمک ناوبری برای ایام نوروز رو به پایان است، گفت: تلاش می‌کنیم تغییرات مرتبط بصری در فرودگاه‌های کشور مرتبط با این آیین باستانی داشته باشیم.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از فارس، حسین اسفندیاری صبح امروز در نشست رسانه‌ای، به تشکیل ستاد سفرهای نوروزی در شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران اشاره کرد و افزود: در راستای بررسی شرایط و ایجاد هماهنگی میان بخش‎های مختلف شرکت‌ فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران و‌ فرودگاه‎های کشور، ارائه خدمت بهینه و تکریم و رفاه حال مسافران و همچنین به منظور برنامه‎ریزی، ساماندهی و نظارت بر انجام فعالیت‎های نوروزی، جلسات نهایی هماهنگی در حال برگزاری است.


‌وی اظهار داشت: در مدل‌های حمل و نقل و خصوصاً حمل و نقل هوایی، موضوعی به نام ایام پیک سفر داریم که تقاضای سفر در آن ایام بسیار بیشتر می‌شود که حتماً‌ باید خدمات بسیار بهتر و مناسب‌تر در این ایام ارائه شود.

عضو هیئت مدیره شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران تأکید کرد: البته ما در شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران باید همواره آماده خدمات‌دهی باشیم و چیزی به عنوان تعطیلی نداریم.

اسفندیاری اظهار داشت: همه فعالیت‌ها در حمل و نقل هوایی، بر اساس دستورالعمل‌های بین‌المللی است، کتاب یا همان نشریه اطلاعات هوانوردی، همه مشخصات فرودگا‌ه‌ها، مشخصات ناوبری، چگونگی پذیرش پرواز در فرودگاه‌ها‌، نحوه سوخت‌گیری در فرودگاه، قرنطینه و غیره را منتشر می‌کند‌.

وی اضافه کرد: در شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در همه ایام‌ خدمات‌دهی انجام می‌شود، به عنوان مثال در پروازهای حج حدود ۲۰ روز اعزام حجاج و عوامل حجاج را داریم و پس از آن عملیات بازگشت حجاج است و در همین مقطع جمعیتی حدود ۱۱۰ هزار نفر جا‌به‌جا می‌شوند، در این راستا باید فرودگاه‌ها همیشه آماده باشند.

 

هواپیما

 


عضو هیئت مدیره شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران افزود: در ایام نوروز با توجه به اهمیت این آیین باستانی، ‌تلاش می‌کنیم ‌در فرودگاه‌های کشور هم تغییرات مرتبط بصری در این‌باره داشته باشیم و ‌فضای فرودگاه‌ همسو با ایام نوروز تغییر یابد، ضمن آنکه در این راستا ستاد سفرهای نوروزی تشکیل ‌و در فرودگاه‌ها کارهای ویژه انجام شده است.

اسفندیاری گفت: سعی می‌کنیم که آمادگی همکاران در بخش‌های مختلف به نحوی باشد که هیچ گونه خللی در خدمت رسانی در فرودگاه‌ها در ایام نوروز رخ ندهد.

عضو هیئت مدیره شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران بیان کرد: ‌ناوبری هوایی فرایندی مستمر است و مقطعی نیست و علت تدوین دستورالعمل برای فعالیت‌های نوروزی، اهمیت دادن به این موضوع و پیگیری انجام کارهای ویژه در این ایام است.

وی بر ضرورت انعکاس ‌فعالیت‌های مطلوب و رشد کمی‌ و کیفی فرودگاه‌ها با همکاری رسانه‌ها تأکید کرد و گفت: ‌طرح سفرهای نوروزی از ۲۵ اسفندماه آغاز می‌شود و تا ۲۰ فروردین ۹۸ ادامه دارد.

عضو هیئت مدیره شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران یادآور شد: در سال جاری نیز ‌آمار پروازها و مسافران نوروزی از تاریخ ۲۵ اسفند ۹۷‌ تا پایان تعطیلات نوروزی به صورت روزانه تجمیع و منتشر می‌شود.

وی با اشاره به افزایش پروازها در ایام نوروز اظهار داشت: دستورالعمل‌های لازم به واحدهای عملیاتی فرودگاه‌ها برای نوروز ابلاغ شده است، ضمن آنکه به‌ معاونان عملیاتی تأکید کرده‌ایم موظف به حضور در فرودگاه هستند.

عضو هیئت مدیره شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران اضافه کرد: همچنین شیفت‌های کاری مراقبان پرواز، کارکنان ایمنی زمینی و سایر نیروهای مرتبط ‌ تعیین شده و فلایت چک سیستم‌های کمک ناوبری رو به پایان است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!