پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۵۰ | ۱۳۹۷/۱۲/۱۵
افتتاح بخشی از خط ۷ مترو
۱۲:۵۰ | ۱۳۹۷/۱۲/۱۵
اجاره خودرو

افتتاح بخشی از خط ۷ مترو

پرشین خودرو: قائم مقام معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از افتتاح بخشی از خط ۷ مترو در روز شنبه هفته آینده خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، شهریار افندی زاده ظهر امروز در مراسم بیستمین سالگرد بهره برداری از مترو تهران در جمع پرسنل شرکت مترو با بیان اینکه در شهرهای بزرگ، پیشرفت و توسعه مترو یکی از شاخص‌های توسعه یافتگی محسوب می‌شود، گفت: هم اینک در شهر تهران ۲۰۰ کیلومتر مترو با ۱۱۵ ایستگاه به بهره برداری رسیده است که البته این تعداد در سال آتی افزایش می‌یابد.

وی با بیان اینکه اکنون ۱۹ میلیون سفر درون شهری در تهران انجام می‌شود، گفت: در بازنگری طرح توسعه حمل و نقل درون شهری تهران که در سال ۹۱ انجام شد تاکید شده که ما باید بیش از ۶۰۰ کیلومتر ریل در این ناوگان داشته باشیم که خوشبختانه در سال‌های اخیر در حوزه سیویل به خودکفایی رسیدیم و در حوزه بهره‌برداری نیز با اینکه سختی‌های روز افزون وجود دارد اما عملکرد خوبی داشتیم.

قائم مقام معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه مردم انتظار دارند که سطح خدمات ارتقا یابد، افزود: در جلسه‌ای که به منظور افتتاح بخشی از سطح ۶ و ۷ مترو تهران برگزار شده بود مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو اعلام کرد که برای بهره برداری از این ایستگاه‌های جدید آماده هستیم و مشکلی نداریم که واقعاً جای تقدیر دارد، چرا که ما در گذشته در هنگام افتتاح خطوط جدید ایستگاه‌ها را به صورت ناقص و در حالی که هنوز کارهایشان باقی مانده بود افتتاح می‌کردند.

وی با بیان اینکه در زمینه تعمیر واگن‌ها و بهره برداری حداکثری از ظرفیت موجود آنها اقدامات خوبی صورت گرفته است، گفت: سرفاصله حرکت قطارها در خط ۱، ۲ و ۴ به ۴ دقیقه رسیده و در خط ۳ و ۷ نیز شاهد اقدامات خوبی هستیم و امیدواریم در خط ۶ نیز بتوانیم خدمات بهتری ارائه کنیم.

افندی زاده با اشاره به اجرای طرح ترافیک و طرح کاهش، افزود: اگر اجرای طرح‌ها همزمان با توسعه مترو نباشد مردم را دچار مشکل می‌کند، چرا که مکمل این طرح‌ها توجه ویژه به توسعه حمل و نقل عمومی به ویژه مترو است.

وی با بیان اینکه پیش بینی می‌شود تا سال ۱۴۰۹ در تهران ۲۷ میلیون سفر درون شهری انجام شود که مترو در این زمینه سهم ۳۰ درصدی دارد، گفت: طبق برنامه ریزی‌های انجام شده بخشی از خطوط ۷ مترو روز شنبه هفته آینده با حضور شهردار تهران به بهره برداری می‌رسد و ایستگاه دولت آباد تا میدان شهدا از خط ۶ نیز در اوایل سال آینده به بهره برداری می‌رسد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
خط ۷ متروافتتاح
نظر بینندگان
!
!
!