دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
سهامداران تسلا، لزومی ندارد الون ماسک مدیر ارشد باشد
۲۰:۱۸ | ۱۳۹۷/۱۲/۱۵
kerman2

سهامداران تسلا، لزومی ندارد الون ماسک مدیر ارشد باشد

پرشین خودرو: یکی از سهامداران اصلی تسلا در مصاحبه ای اعلام کرده لزومی ندارد الون ماسک مدیر ارشد اجرایی این شرکت باشد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از مهر، به گفته یکی از سهامداران اصلی شرکت خودروسازی تسلا، لزومی ندارد الون ماسک مدیر ارشد اجرایی این شرکت باشد.

«جیمز اندرسون» یکی از مدیران شرکت مدیریت سرمایه گذاری «بایلی گیفورد» و دومین سهامدار بزرگ تسلا در مصاحبه‌ای گفت: ماسک می‌تواند نقش دیگری در شرکت داشته باشد. اگر او مسئولیت دیگری را برعهده گیرد ما با او مخالفتی نمی‌کنیم. تصور نمی‌کنم لازم باشد حتماً او مدیر ارشد اجرایی شرکت باشد.

این شرکت مدیریت سرمایه گذاری حدود ۷.۷ درصد از سهام تسلا را در اختیار دارد. این درحالی است که الون ماسک به عنوان سهامدار ۲۰ درصد سهام تسلا را در اختیار دارد.

اندرسون در مصاحبه‌ای دیگر با خبرگزاری بلومبرگ نیز گفته بود، درخواست او در ژوئن ۲۰۱۸ برای ایجاد آرامش و سکون درباره حواشی شرکت تسلا موفقیت آمیز نبوده است.

این درحالی است که توئیت های الون ماسک جنجال‌های زیادی به پا کرده است. در هفتم آگوست ۲۰۱۸ توئیت او درباره دستیابی به سرمایه لازم برای خرید کل سهام شرکت سبب شد کمیته بورس و اوراق بهادار آمریکا به دلیل اختلال در بازار سهام از او شکایت کند.

او بعداً با این کمیته توافق کرد و طبق آن ملزم شد تا از مدیریت شرکت تسلا کناره گیری کند و ۲۰ میلیون دلار جریمه پرداخت کند.

نظر بینندگان
!
!
!