یكشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
احتمال بارش و لغزندگی جاده‌ها در غرب و شمال‌غرب
۱۶:۴۴ | ۱۳۹۷/۱۲/۱۵
kerman2

احتمال بارش و لغزندگی جاده‌ها در غرب و شمال‌غرب

پرشین خودرو: سازمان هواشناسی پیش‌بینی کرد با ورود سامانه بارشی از بعدازظهر فردا پنجشنبه، بارش باران و برف و در بعضی ساعات وزش باد شدید و لغزندگی جاده‌های کوهستانی در استان‌های واقع در شمال‌غرب، غرب، غرب سواحل دریای خزر رخ دهد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایرنا، در اطلاعیه روز چهارشنبه سازمان هواشناسی آمده است؛ روز جمعه، 17 اسفندماه گستره بارش‌ها علاوه بر مناطق ذکر شده، دامنه‌های زاگرس مرکزی، جنوب غرب و بخش‌هایی از مرکز کشور را فرا خواهد گرفت.

روز شنبه با حرکت این سامانه به سمت شرق بارش در نوار غربی کشور بارش قطع می‌شود و در سایر مناطق کشور بارش‌ها ادامه خواهد داشت. بر این اساس وضع هوای کشور طی روزهای پنج شنبه، جمعه و شنبه اینگونه پیش‌بینی شده است :


** آب و هوای پنجشنبه 16 اسفند
از بعدازظهر پنجشنبه، بارش باران و وزش باد، در ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، غرب کردستان، شمال کرمانشاه، شمال ایلام و در استان‌های گیلان و اردبیل با وزش باد شدید.
** آب و هوای جمعه 17 اسفند
بارش برف و وزش باد در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، کردستان، همدان، بارش باران و وزش باد، در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف در کرمانشاه، مرکزی، لرستان، گیلان، مازندران، تهران، البرز، قزوین، شمال سمنان، غرب اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، ارتفاعات شمال خوزستان، ارتفاعات ایلام، شمال خراسان شمالی و در جنوب ایلام و شمال و شرق خوزستان گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقت و احتمال خیزش گرد و خاک.
** آب و هوای شنبه 18 اسفند
بارش باران و وزش باد، در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سمنان، تهران، البرز، قزوین، قم، همدان، مرکزی، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، شمال فارس، شرق خوزستان، شرق لرستان، یزد، برخی نقاط کرمان، شمال سیستان و بلوچستان و شمال هرمزگان و وزش باد شدید در برخی مناطق استان‌های هرمزگان، سیستان و بلوچستان، یزد، کرمان و خراسان جنوبی.
از آنجا که در جاده‌های کوهستانی استان‌های واقع در شمال غرب، غرب، ارتفاعات البرز، زاگرس مرکزی و شمال شرق کشور کولاک برف، لغزندگی جاده‌ها و کاهش دید پیش‌بینی می‌شود، سازمان هواشناسی توصیه کرده است که تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارات احتمالی به عمل آید.

برچسب ها:
بارشجاده
نظر بینندگان
!
!
!