شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۲:۳۴ | ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
نسل جدید هیوندای سوناتا رسما معرفی شد
۰۲:۳۴ | ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
اجاره خودرو
/اختصاصی/

نسل جدید هیوندای سوناتا رسما معرفی شد

پرشین خودرو: با عبور از نمایشگاه ژنو، کمپانی خودروسازی هیوندای نسل جدید هیوندای سوناتا را برای حضور در نمایشگاه نیویورک آمریکا معرفی کند.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، در این هفته، نمایشگاه بین المللی ژنو به عنوان یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای صنعت خودروسازی جهان کار خود را در کشور سوئیس آغاز کرده است و بسیاری از خودروسازان بزرگ جهانی محصولات جدید خود را در این نمایشگاه معرفی کرده اند. اما همانطور که پیش تر اعلام شده بود، کمپانی خودروسازی هیوندای ترجیح داده است تا در نمایشگاه ژنو نباشد و تنها شریک تجاری آن در بازارهای جهانی، یعنی کیا با معرفی یک خودروی کانسپت حضور خود را در این نمایشگاه اعلام کرد.

 به همین منظور شرکت خودروسازی هیوندای با عبور از نمایشگاه بین المللی ژنو سوئیس، هیوندای سوناتا نسل جدید را در به صورت آنلاین معرفی کرده و قرار است که نمایش عمومی و معرفی رسمی آن در نمایشگاه بین المللی نیویورک آمریکا انجام شود که از تاریخ 19 آوریل امسال، یعنی کمتر از 2 ماه دیگر کار خود را آغاز خواهد کرد.

همانطور که پیش از این توسط هیوندای تایید شده بود، نسل جدید هیوندای سوناتا یک رویکرد متفاوت در پیش گرفته و قرار است که فعالیت خود را در قالب یک خودروی چهار درب کوپه دنبال کند. به دنبال کاهش فروش خودروهای سدان طی سال های گذشته، شرکت خودروسازی هیوندای اعلام کرد که تولید سدان های نسل جدید با استانداردهای قبلی دیگر جوابگوی نیاز مشتریان نیست و لازم است که در نسل جدید هیوندای سوناتا تحولی بزرگ صورت گیرد، به همین منظور نسل جدید هیوندای سوناتا از فرم سدان چهار درب خود خارج شده و حالا به یک خودروی چهار درب اسپرت با فرم کوپه تبدیل شده است تا حس رانندگی با یک خودروی اسپرت را به مخاطبان خود منتقل کند. اما هیوندای در این مسیر چقدر موفق بوده و آیا بازار مصرف و مشتریان تغییرات بزرگ هیوندای سوناتا نسل جدید را قبول خواهند کرد یا خیر.

 باوجود طراحی اسپرت و جسورانه، هیوندای سوناتا خصوصیات اصلی یک خودروی سدان را فراموش نکرده و حتی نسبت به گذشته بزرگ‌تر شده است. این خودرو به عنوان یک خودروی چهار درب سایز متوسط نسبت به نسل قبل خود 45 میلی متر طول بیشتر، 30 میلی متر عرض بیشتر و همچنین 35 میلی متر فاصله بین دو محور بیشتری دارد، اما برای افزایش قابلیت آیرودینامیکی و همچنین هماهنگی بیشتر این خودرو با خصوصیات جدید خود، حدود 30 میلی متر ارتفاع کمتری نسبت به گذشته خود دارد.

 جالب توجه است که باوجود معرفی رسمی این خودرو از سوی هیوندای، هیچگونه اطلاعاتی در رابطه با مشخصات فنی خودرو ارائه نشده است و ارائه این اطلاعات برای معرفی رسمی این خودروی در نمایشگاه بین المللی نیویورک آمریکا محفوظ باقی مانده است و ما هم چاره ای نداریم جز صبر کردن و رسیدن به تاریخ شروع نمایشگاه.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!