جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
رییس جمهوری به بغداد سفر می کند
۱۵:۳۸ | ۱۳۹۷/۱۲/۱۸
kerman2

رییس جمهوری به بغداد سفر می کند

پرشین خودرو: معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهوری گفت: دکتر «حسن روحانی» رییس جمهوری اسلامی ایران به دعوت رسمی رییس جمهوری و نخست وزیر عراق روز دوشنبه به این کشور سفر می کند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، «پرویز اسماعیلی» افزود: رییس جمهوری روز دوشنبه این هفته بیستم اسفند 97 سفر سه روزه خود را به بغداد آغاز می کند و در بدو ورود مذاکرات دو جانبه ای با رییس جمهوری و نخست وزیر عراق در خصوص روابط فیمابین و همکاری های منطقه ای دو کشور خواهد داشت.

معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهوری یادآور شد: علاوه بر این، هیات های عالیرتبه دو کشور نیز طی نشست هایی مشترک و همین طور جداگانه با همتایان خود، آخرین وضعیت توافقات و همکاری ها و همچنین فرصت های جدید برای توسعه و تعمیق روابط دو کشور دوست و همسایه را بررسی می کنند.
وی ادامه داد: نتایج این دیدارها توسط سران دو کشور و در کنفرانسی خبری برای رسانه ها تشریح می شود.
معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهوری، جلسه با رییس و نمایندگان مجلس عراق، شرکت در همایش تجاری با حضور بخش های دولتی و خصوصی ایران و عراق و همچنین دیدار با سایر مسوولان بلند پایه عراقی و برخی نخبگان، گروه های سیاسی و اجتماعی این کشور را از دیگر برنامه های دکتر روحانی در سفر به عراق برشمرد.
اسماعیلی همچنین از دیدار رییس جمهوری با حضرت آیت الله العظمی سیستانی از مراجع عظام تقلید و زیارت عتبات عالیات در این سفر خبر داد.
وی یادآور شد: دکتر روحانی روز چهارشنبه 22 اسفندماه به میهن اسلامی باز می گردد.

نظر بینندگان
!
!
!