دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
پرشین خودرو
تاخیر در بازگشایی حریم هوایی پاکستان
۱۵:۵۹ | ۱۳۹۷/۱۲/۱۸
kerman2

تاخیر در بازگشایی حریم هوایی پاکستان

پرشین خودرو: بازگشایی حریم هوایی پاکستان که روزهای گذشته به دلیل بالا رفتن تنش های نظامی با هند، بسته شده بود برای چندمین بار به تاخیر افتاد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایرنا، رسانه های پاکستانی روز شنبه گزارش دادند، سازمان هواپیمایی پاکستان (CAA) اعلام کرد که بازگشایی حریم هوایی این کشور به روزهای آتی موکول شد.

براساس این گزارش، فضای پاکستان به روی پروازهای بین المللی که خواستار عبور از آسمان پاکستان هستند ساعت 15 عصر 20 اسفند (11 مارس) گشوده خواهد شد.
در اطلاعیه جدید سازمان هواپیمایی پاکستان آمده است، فقط به برخی از پروازهای عبوری از مسیر شمال و جنوب آسمان پاکستان اجازه داده خواهد شد که از حریم هوایی این کشور عبور کنند.
در حال حاضر عملیات های پروازی در فرودگاه های مولتان، کراچی، فیصل آباد، پیشاور، اسلام آباد، لاهور و کویته ادامه دارد اما فرودگاه های شهر رحیم یار خان، سیالکوت و سکهر برای هر نوع پرواز داخلی و خارجه بسته است.
قرار بود ظهر روز دوشنبه (13 اسفند) حریم هوایی پاکستان به طور کامل به روی تمامی پروازهای خارجی و هواپیماهای عبوری باز شود اما این تصمیم دوباره لغو و پس از آن فقط بخشی از حریم هوایی این کشور گشوده شد.
پاکستان روز چهارشنبه هشتم اسفندماه امسال با افزایش تنش ها بین این کشور و هند، حریم هوایی خود را بست؛ اقدامی که به اختلال روزانه 400 پرواز منجر شد.
هزاران مسافر پروازهای مربوطه، شامل پروازهایی که قرار بوده در پاکستان به زمین بنشینند یا از حریم هوایی این کشور عبور کنند، سرگردان شدند.
حریم هوایی پاکستان یکی از مسیرهای اصلی عبور از منطقه آسیای جنوب شرقی به اروپا است.
تنش های اخیر در روابط هند و پاکستان به دنبال حمله انتحاری 14 فوریه (25 بهمن) به نیروهای هندی در منطقه «پولواما» و کشته شدن دستکم 41 نفر آغاز شد.
ارتش پاکستان هفته گذشته باوجود اذعان به کاهش تنش ها با هند رقیب سنتی خود، گفت سایه احتمال جنگ میان پاکستان و هند همچنان پدیدار است.
اسلام آباد و دهلی نو هم اکنون در مسیر تنش زدایی گام برداشته و تصمیم گرفته اند تا سفرای یکدیگر را دوباره به محل ماموریت هایشان اعزام کنند.
شبکه های خبری پاکستان امروز گزارش دادند سفیر هند وارد اسلام آباد شد و سفیر پاکستان نیز هم اکنون از شهر امرتیسر هند عازم دهلی نو خواهد شد.

نظر بینندگان
!
!
!