پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۸:۴۶ | ۱۳۹۷/۱۲/۱۸
خرید و فروش ارز در فضای مجازی غیر قانونی است
۱۸:۴۶ | ۱۳۹۷/۱۲/۱۸
اجاره خودرو

خرید و فروش ارز در فضای مجازی غیر قانونی است

پرشین خودرو: رئیس اداره تشخیص جرایم مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا گفت: بر اساس دستور‌العمل بانک مرکزی هرگونه خرید و فروش ارز در فضای مجازی حتی صرافی‌های مجاز ممنوع است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایرنا، سرهنگ حمید کیانی روز شنبه با بیان اینکه شهروندانی که قصد مسافرت به خارج از کشور را دارند حتما برای تهیه ارز به صرافی‌هایی که مورد تایید بانک مرکزی هستند، مراجعه کنند، افزود: هرگونه خرید و فروش ارز در این ایام در فضای مجازی و یا بستر شبکه‌های اجتماعی صورت بگیرد امری غیر قانونی بوده و به احتمال بسیار زیاد از سوی مجرمان سایبری صورت می‌گیرد.

وی احتمال گرفتار شدن در دام فیشینگ را یکی از موارد مجرمانه در معاملات ارزی در بستر فضای مجازی ذکر کرد و افزود: در پی ترفند فروش ارز در بستر فضای مجازی، مجرمان سایبری با شگرد فیشینگ اطلاعات بانکی شما را سرقت کرده و اقدام به برداشت‌ غیر مجاز از حساب مردم خواهند کرد.

سرهنگ کیانی ادامه داد: احتمال فروش دلار تقلبی نیز دور از انتظار نیست و در پی این امر نه تنها سرمایه شما به سرقت رفته، بلکه به همراه داشتن این دلارهای تقلبی خصوصا در کشورهای دیگر می‌تواند برای شما دردسر آفرین باشد.
وی همچنین در خصوص خرید کارت‌های اعتباری مثل مستر کارت برای مسافرت‌های خارجی نوروزی را هشدار داد و گفت: احتمال فیشینگ بودن درگاه‌های بانکی فروش این گونه کارت‌ها وجود دارد.
رئیس اداره تشخیص جرایم مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا نیروی انتظامی تصریح کرد: به نام بودن اینگونه کارت‌ها برای فرد یک ضرورت است و در صورتی که کارت اعتباری شما به نام شما نباشد می‌تواند در خارج از کشور برای شما مشکلاتی فراهم کند، مثلا سرقتی بودن کارت مطرح می‌شود که مجازات آن مطابق قوانین هر کشور فرق دارد.
وی فروش کارت‌های اعتباری جعلی در این خصوص در بستر فضای مجازی را با توجه به مسافرت‌های نوروزی بعید ندانست و افزود: حتما برای تهیه ارز یا کارت‌های اعتباری به صرافی‌های مجاز مراجعه نمائید و مراحل قانونی را در آن مد نظر داشته باشید تا در طول مسافرت خود در خارج از کشور با مشکل مواجه نشوید.
سرهنگ کیانی خاطر نشان کرد: هموطنان گرامی می‌توانند‌ آخرین آموزش‌های لازم و هشدارهای سایبری را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس اینترنتی www.cyberpolice.ir دریافت کنند، ضمن آنکه در صورت مواجه شدن با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به بخش گزارش مردمی اعلام کنند.ررر

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
ارزفضای مجازی
نظر بینندگان
!
!
!