پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۰۶ | ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
جابه‌جایی در فرودگاهای کشور 8 درصد رشد داشته است
۱۴:۰۶ | ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
اجاره خودرو

جابه‌جایی در فرودگاهای کشور 8 درصد رشد داشته است

پرشین خودرو: آمار شاخص‌های هوانوردی بهمن ۹۷ از جابه‌جایی ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار مسافر در فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران خبر می‌دهد که نسبت به دی ماه ۸ درصد رشد نشان می دهد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، طبق آمار ارائه شده از سوی گروه آمار و اطلاعات هوانوردی و فرودگاهی معاونت برنامه‌ریزی، نظارت و امور اقتصادی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، فرودگاه‌های تحت مالکیت این شرکت در بهمن، با انجام ۲۹ هزار و ۹۱۵ فروند نشست و برخاست توانسته است این تعداد مسافر را به همراه حدود ۳۶ میلیون و ۵۰۰ هزار کیلوگرم بار و مرسولات پستی جابه‌جا کند.


همچنین بر اساس آمارها، کل پروازهای فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت در بهمن ماه ۹۷ نسبت به دی ماه در نشست و برخاست دو درصد و در ارسال و پذیرش بار ۱۱ درصد افزایش داشته است.

بر همین اساس در بهمن ۹۷ فرودگاه مهرآباد با ۱۰ هزار و ۵۱۹ فروند بیشترین نشست و برخاست را به خود اختصاص داده و با جابه‌جایی حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار مسافر پُرترافیک‌ترین فرودگاه بوده است و فرودگاه مشهد با ۴۱۲۷ فروند نشست و برخاست و اعزام و پذیرش بیش از ۶۳۷ هزار مسافر، دومین فرودگاه پُرترافیک کشور و فرودگاه امام خمینی (ره) با ۳۰۲۷ فروند نشست و برخاست و اعزام و پذیرش بیش از ۴۷۲ هزار مسافر در جایگاه سومین فرودگاه کشور قرار دارد.

در این بین فرودگاه امام خمینی (ره) با ارسال و پذیرش حدود ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار کیلوگرم بار و مرسولات در رتبه نخست قرار دارد و پس از آن مهرآباد با ارسال و پذیرش حدود ۹ میلیون و ۴۰۰ هزار کیلوگرم بار و فرودگاه مشهد با ارسال و پذیرش بیش از ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار کیلوگرم بار در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

 

فرودگاهها


طبق این آمار سهم پروازهای داخلی از کل پروازهای بهمن ۹۷، نشست و برخاست ۲۵ هزار و ۴۱۹ فروند هواپیماست که طی آن حدود سه میلیون مسافر و حدود ۲۳ میلیون کیلوگرم بار منتقل شده‌است.

پروازهای داخلی فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها در بهمن ۹۷ نسبت به دی ماه در نشست و برخاست یک درصد، در اعزام و پذیرش مسافر هفت درصد و در ارسال و پذیرش بار نیز ۱۷ درصد افزایش داشته است.

با توجه به اینکه تمام پروازهای فرودگاه مهرآباد داخلی است، در این بخش نیز این فرودگاه طبق آمار آمده در بالا، در رتبه نخست قرار دارد و پس از آن فرودگاه مشهد با ۳۳۵۸ فروند نشست و برخاست، اعزام و پذیرش بیش از ۵۲۸ هزار مسافر و ارسال و پذیرش بیش از چهار میلیون و ۳۰۰ هزار کیلوگرم بار در جایگاه دوم و فرودگاه شیراز با ۲۰۸۶ فروند نشست و برخاست، اعزام و پذیرش ۲۰۷ هزار مسافر و ارسال و پذیرش یک میلیون و ۶۰۰ هزار کیلوگرم بار در جایگاه سوم قرار دارد.

همچنین طبق این آمار سهم پروازهای خارجی بهمن ۹۷ در فرودگاه‌های بین‌المللی تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها نیز نشست و برخاست ۴۴۹۶ فروند هواپیماست که طی آن حدود ۷۰۰ هزار مسافر اعزام و پذیرش و نزدیک به ۱۳ میلیون کیلوگرم بار ارسال و پذیرش شده‌است.

در این بخش فرودگاه امام خمینی (ره) با نشست و برخاست ۲۹۷۳ فروند هواپیما، اعزام و پذیرش بیش از ۴۷۰ هزار مسافر و ارسال و پذیرش حدود ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار کیلوگرم بار و مرسولات در رتبه نخست قرار گرفته است و پس از آن فرودگاه مشهد با میزبانی ۷۶۹ فروند هواپیما، اعزام و پذیرش بیش از ۱۰۹ هزار مسافر و ارسال و پذیرش حدود دو میلیون کیلوگرم بار و فرودگاه شیراز با نشست و برخاست ۳۱۰ فروند هواپیما، اعزام و پذیرش حدود ۳۷ هزار و ۵۰۰ مسافر و ارسال و پذیرش حدود ۷۷۱ هزار کیلوگرم بار در رتبه‌های دوم و سوم قرار گرفته‌اند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!