دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۳۷ | ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
آثار مثبت واگذاری مدیریت فرودگاه‌ها به استانداری ها
۱۴:۳۷ | ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
اجاره خودرو

آثار مثبت واگذاری مدیریت فرودگاه‌ها به استانداری ها

پرشین خودرو: نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: اولویت اصلی در ارائه مجوز تأسیس فرودگاه های جدید، باید اقتصادی بودن و سودده بودن فرودگاه ها باشد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از خانه ملت، سیدابوالفضل موسوی بیوکی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس  با اشاره به رویکرد شرکت‌ فرودگاه‌ها و ناوبری ایران برای واگذاری مدیریت فرودگاه‌ها به استانداری‌ها، گفت: در شرایط کنونی بخشی از فرودگاه های کشور از تمام ظرفیت خود به خوبی استفاده نمی کنند و این مسئله موجب بروز برخی مشکلات برای فرودگاه ها شده است.

وزارت راه و شهرسازی فکری برای سودده شدن فرودگاه ها کند

نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قطعا وزارت راه و شهرسازی و متولیان حوزه فرودگاهی کشور باید تمهیدات لازم را برای سودده شدن و اقتصادی شدن فرودگاه ها بیاندیشند.

فعالیت ایرلاین ها؛ رگ حیات فرودگاه ها/ تردد هواپیمای کمتر، ضرر بیشتر

وی تصریح کرد: فرودگاه‌ها همواره برای ادامه حیات اقتصادی خود متکی به فعالیت ایرلاین ها و پرواز هواپیماها هستند، از این رو زمانی که میزان تردد هواپیماها کاهش یابد، آن فرودگاه عملا غیراقتصادی و غیرسودده می شود.

آثار مثبت واگذاری مدیریت فرودگاه‌ها به استانداری ها

به نظر مدیریت استانی می تواند در بهبود وضعیت فرودگاه ها اثرگذار باشد، زیرا در هر صورت تمرکززدایی از بخش مدیریتی می تواند به ارتقا عملکرد آن بخش ختم شود
موسوی بیوکی، واگذاری مدیریت فرودگاه‌ها را استانداری یا فرمانداری ها را مثبت ارزیابی کرد و گفت: به نظر مدیریت استانی می تواند در بهبود وضعیت فرودگاه ها اثرگذار باشد، زیرا در هر صورت تمرکززدایی از بخش مدیریتی می تواند به ارتقا عملکرد آن بخش ختم شود.

استانداری‌ها پس از واگذاری فرودگاه ها، بر اساس منافع استان عمل می کنند

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: به طور حتم استانداری‌ها پس از واگذاری فرودگاه ها، بر اساس منافع استان عمل می کنند و این رویکرد در بهبود شرایط اغلب فرودگاه ها موثر خواهد بود.

سودده بودن؛ اولویت اصلی در اعطای مجوز ساخت فرودگاه های جدید

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به روند اعطای مجوز ساخت فرودگاه های جدید در کشور، گفت: اولویت اصلی در ارائه مجوز تأسیس فرودگاه های جدید، قطعا اقتصادی بودن و سودده بودن فرودگاه ها باید باشد، این امکان وجود دارد که پس از ایجاد فرودگاه ها، میزان تردد هواپیما در آن منطقه پایین تر از میزان استاندارد باشد، از این رو پیش شرط تأسیس فرودگاه، میزان درآمدزایی این خواهد بود.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!