پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
نظارت ویژه بر عملکرد غرفه‎های مستقر در فرودگاه‎ها
۱۴:۵۵ | ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
kerman2

نظارت ویژه بر عملکرد غرفه‎های مستقر در فرودگاه‎ها

پرشین خودرو: عضو هیات مدیره و قائم مقام مدیرعامل شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران از اتخاذ تدابیر و انجام اقدامات موثر برای بهبود عملکرد فرودگاه‎ها در بخش‎های عملیاتی و ترمینال‎ها برای خدمت‎رسانی هرچه بهتر به مسافران نوروزی خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو، حسین اسفندیاری با اعلام این خبر توضیح داد: خوشبختانه در سالهای اخیر اقدامات موثری برای بهبود عملکرد فرودگاهها در بخشهای ترمینالی و عملیاتی بویژه در فصلهای پرسفر از جمله نوروزی انجام شده است. در این زمینه سامانههای ناوبری و کمک ناوبری، رادارها، عوامل پروازی، اپرونها، تجهیزات ایمنی و آتشنشانی و فنی فرودگاهها بررسی خاص شدهاند تا وقفهای در عملیات فرودگاهها ایجاد نشود.

عضو هیات مدیره و راهبر معاونت عملیات فرودگاهی افزود: از سوی دیگر فضای ترمینالها بویژه در فرودگاههای بزرگ و پرتردد (مهرآباد، اصفهان، شیراز، مشهد، تبریز) آراسته شدهاند و اقدامات مناسبی برای خدمترسانی موثر در آنها انجام شده است.

وی همچنین گفت: مدیران فرودگاهها جلسههایی با شرکتهای هواپیمایی و هندلینگکننده برگزار کردهاند تا با هماهنگی هرچه بیشتر شاهد پرهیز از وقفهها و تاخیرهای احتمالی باشیم. از سوی دیگر با ارگانهای امنیتی نظیر سپاه، وزارت اطلاعات و واحد سوخترسانی هماهنگیهای لازم برقرار شده است.

اسفندیاری با اشاره به نظارت ویژه بر فعالیت غرفهها و محلهای تجاری مستقر در فرودگاهها عنوان کرد: در پرتال فرودگاههای کشور نرخنامه غرفهها درج شده و نیز سامانه 10007069 برای انتقال و پیگیری مسایل و انتقادهای مردمی راهاندازی شده است. هر مجموعه باید نرخنامه خود را در غرفه نصب کند و با قیمتگذاریهای غیرمنصفانه و لحظهای برخورد میشود. طبیعی است که در صورت بهبود خدمات در فرودگاه، قیمت اندکی بالاتر باشد ولی نباید غیرمنصفانه و بالاتر از حد معمول قیمتگذاری شود.

عضو هیات مدیره شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران افزود: بهتر است در فرودگاههای بزرگ برندها صاحب غرفه شوند چون در عین داشتن کیفیت و اعتبار بالاتر اغلب قیمتگذاری منصفانهتری نیز در نوروز دارند.

وی با بیان اینکه آمادهسازی فرودگاهها بر اساس دستورالعمل ستاد تسهیلات نوروزی از 23 بهمن شروع شده است، گفت: برای انجام برنامههای موثر و هماهنگ در فرودگاهها دستورالعمل 30 بندی تدوین و به فرودگاهها ارسال شده است. سفرهای نوروزی اغلب از 25 اسفند تا 15 فروردین انجام میشوند و ما آماده خدمترسانی نظاممند در تمام فرودگاهها به مسافران نوروزی هستیم.

اسفندیاری با بیان اینکه شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران از ارکان اصلی صنعت هوایی کشور است، افزود: برای انجام سفرهای هوایی استاندارد و ایمن باید سه رکن قانونگذار (سازمان هواپیمایی کشوری)، مجری پروازها (شرکتهای هواپیمایی) و نیز ادارهکننده فرودگاهها و فضای کشور (شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران) وظایف خود را به خوبی انجام دهند.

قائم مقام مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران در امور فرودگاهها همچنین از استمرار بهروزرسانی تجهیزات فرودگاهی و توسعه سامانه های راداری، ارتباطی و کمک ناوبری در سال 98 خبر داد.

برچسب ها:
فرورگاه
نظر بینندگان
!
!
!