یكشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸
پرشین خودرو
رشد یک هزار و 463 واحدی بورس
۱۵:۱۶ | ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
kerman2

رشد یک هزار و 463 واحدی بورس

پرشین خودرو: شاخص بورس امروز (یکشنبه) یک هزار و 463 پله بالا رفت و در جایگاه 164 هزار و 470 واحدی ایستاد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایرنا، در معاملات امروز 2 میلیارد و 182 میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش 6 هزار و 193 میلیارد ریال در 155 هزار نوبت داد و ستد شد.

بررسی شاخص های اصلی بازار سرمایه نشان می دهد شاخص قیمت (وزنی - ارزشی) که در آن ارزش سهام شرکت های بزرگ اثر بیشتری بر شاخص می گذارد، 423 واحد رشد کرد و شاخص کل (هم وزن) که در آن ارزش و وزن همه شرکت های بزرگ و کوچک در محاسبه شاخص کل، یکسان در نظر گرفته می شود، 261 واحد افزایش یافت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز 183 واحد بالا رفت؛ این شاخص بیانگر سطح عمومی قیمت سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس است.
شاخص آزاد شناور یک هزار و 839 واحد افزایش یافت؛ این شاخص بخشی از سهام قابل معامله شرکت ها در بورس را نشان می دهد.
شاخص بازار اول مربوط به شرکت های برتر از نظر سرمایه، سودآوری و درصد سهام آزاد شناور یک هزار و 139 واحد رشد کرد و شاخص بازار دوم بورس نیز 2 هزار و 623 واحد افزایش یافت.
همچنین در معاملات امروز، نمادهای فملی (ملی صنایع مس)، فولاد (فولاد مبارکه)، مبین (پتروشیمی مبین)، کگل (صنعتی و معدنی گل گهر)، کچاد (صنعتی و معدنی چادرملو) و پارس (پتروشیمی پارس) بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشته و آن را بالا بردند، اما رمپنا (مپنا) و همراه (همراه اول) با بیشترین فشار منفی مانع رشد بیشتر شاخص شدند.

** ادامه صدرنشینی بانک ها
گروه بانک در معاملات امروز بورس صدرنشین شد؛ در این گروه 448 میلیون سهم به ارزش 767 میلیارد ریال دادوستد شد.
گروه فلزات اساسی به ارزش 589 میلیارد ریال و شیمیایی به ارزش 586 میلیارد ریال، به ترتیب جایگاه های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.
گروه خودرو با دادوستدی به ارزش 351 میلیارد ریال در رده چهارم معاملات امروز قرار گرفت و گروه سرمایه گذاری ها نیز با معاملاتی به ارزش 172 میلیارد ریال در رده پنجم قرار گرفت.

** تقویت شاخص فرابورس
معاملات امروز شاخص فرابورس (آیفکس) 19 واحد رشد کرد و در جایگاه 2 هزار و 70 واحدی ایستاد؛ در این بازار 625 میلیون سهم و اوراق بهادار به ارزش بیش از 6 هزار و 468 میلیارد ریال دادوستد شد.
نمادهای ذوب (ذوب آهن)، دماوند (تولید برق دماوند)، میدکو (هلدینگ معدنی خاورمیانه) و زاگرس (پتروشیمی زاگرس) بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص برجا گذاشتند.

برچسب ها:
بورس
نظر بینندگان
!
!
!