جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۵۸ | ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
انتشار ۷۰۰ میلیارد تومان اوراق صکوک‌ سایپا
۱۳:۵۸ | ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
اجاره خودرو

انتشار ۷۰۰ میلیارد تومان اوراق صکوک‌ سایپا

پرشین خودرو: امروز ۷۰۰ میلیارد تومان اوراق صکوک‌ سایپا در بورس منتشر شد که معاون بورس تهران در این زمینه گفت: شرکت‌های بورسی باید با روش‌های تامین مالی از طریق بازار سرمایه به طور کامل آشنا شوند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، روح‌الله حسینی مقدم در نشست خبری که به مناسبت پذیره‌نویسی صکوک ۷۰۰ میلیارد تومانی سایپا در بورس برگزار شد، گفت: تقاضا برای ابزارهای تأمین مالی در بازار سرمایه وجود دارد ولی این ابزار باید به همه معرفی شود و شرکت‌ها نیز با این ابزارها و نحوه‌های تأمین مالی آشنا شوند.

وی ادامه داد: ابزارهای تأمین مالی در بازار سرمایه انگشت‌شمار است و شرکت‌های پذیرفته شده در بورس که باید از این طریق تأمین مالی کنند کمتر به تأمین مالی از این طریق دست می‌زنند. باید شناخت بیشتری از ابزارهای تأمین مالی به وجود آید.

معاون ناشران و اعضا بورس تهران درباره حجم اوراق منتشر شده در بورس گفت: مقدار اوراقی که سال گذشته منتشر شد از امسال بیشتر بود در عین حال انتظار می‌رفت این رقم بیشتر باشد.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته هم سایپا از طریق بازار سرمایه تأمین مالی کرد، اظهار کرد: با توجه به اینکه موافقت اصولی برای تأمین مالی دو شرکت دیگر از طریق اوراق صادر شده است به زودی شاهد تأمین مالی‌های دیگر از طریق بازار سرمایه هم هستیم

حسینی مقدم افزود: دوره پذیره نویسی سه روزه با نرخ ۱۶ درصد است. ارزش این اوراق ۷۰۰ میلیارد تومان بود که با در مجموع ارزش این نوع اوراق در بورس به ۱۴ هزار میلیارد تومان رسید که ۱۲ هزار میلیارد تومان از آن در حال معامله است.

وی با اشاره به لزوم فرهنگ سازی تأمین مالی از طریق بازار سرمایه گفت: در حال حاضر شرکت‌هایی در بورس هستند که ۴۰ سال از عرضه آنها می‌گذرد اما شناخت کافی از روش‌های تأمین مالی از طریق بازار سرمایه ندارند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!