دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
مناسب‌سازی 22 واگن قطار برای معلولان و افراد ضایعه نخاعی
۱۴:۳۷ | ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
اجاره خودرو

مناسب‌سازی 22 واگن قطار برای معلولان و افراد ضایعه نخاعی

پرشین خودرو: رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: برای مناسب سازی واگن‌ها و دسترس‌پذیری قطار برای معلولان رایزنی کرده‌ایم که قرار است 22 واگن برای معلولان و افراد ضایعه نخاعی در چند مسیر پرتردد با مبلغ 130 میلیارد تومان تسهیلات، مناسب‌سازی شود.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از فارس،  وحید قبادی دانا در نشست صمیمانه با مسؤولان تشکل‌های مردم نهاد فعال در حوزه افراد دارای معلولیت گفت: تلاش برای بهبود و ارتقای همه جانبه در وضعیت معاش و رفاه معلولان، با جدیت و قدرت تمام توسط سازمان بهزیستی دنبال می‌شود که البته در این راه به یاری و مساعدت همه شما احتیاج داریم تا جلو برویم.

وی همچنین فعالیت جهادی و نهضت همگانی برای حل مشکلات پیش روی معلولان را یک ضرورت دانست و افزود: در راه رفع مشکلات بیمه، اشتغال، مسکن، درمان و... با بیمه سلامت، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی،بنیاد مستضعفان، بسیج سازندگی،قرارگاه خاتم الانبیا و... رایزنی کرده‌ایم و به لطف الهی همکاری و یاری همه جانبه آنها را داشته‌ایم.

قبادی دانا همچنین از تکمیل هتل تراز معلولان در مشهد در آینده نزدیک خبر داد و افزود: با تکمیل این هتل زمینه ای فراهم می شود که به جای اینکه خانواده ،معلول را ببرد، معلول خانواده اش را به زیارت حضرت امام رضا (ع) و با افتخار به اسکان هتلی ویژه با امکانات عالی دعوت کند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور افزود: زمانی که این هتل آماده شود تکه های پازل به تدریج تکمیل می شود و مثلا می توان از شهردار مشهد خواست که مسیر فرودگاه،راه آهن ،ترمینال ها و ... تا حرم را مناسب سازی کند.همچنین برای مناسب سازی واگن ها و دسترس پذیری قطار برای معلولان رایزنی کرده ایم که قرار است 22 واگن مناسب سازی شده برای معلولان و افراد ضایعه نخاعی نه تنها در راه آهن مشهد بلکه در چند مسیر پرتردد با مبلغ 130 میلیارد تومان تسهیلات مناسب سازی شود.


قبادی دانا همچنین از رایزنی با استاندار بوشهر و خیرین برای ساخت مجتمع فرهنگی آموزشی و رفاهی تراز معلولان جنوب کشور در استان بوشهر خبر داد و افزود:این امر زیرساختی برای گردشگری معلولان و مددجویان و خانواده های آنان ایجاد می کند که می تواند راه حل بسیاری از مسائل این افراد باشد.

وی در خصوص لزوم تمرکز بر توانایی های افراد دارای معلولیت گفت: فرد دارای معلولیت یک نقص دارد و هزاران توانمندی و نمونه های بسیار موفق و مثال زدنی در زمینه های هنر، علوم کامپیوتر،گردشگری و .... فراوان است که معلولیت در ذات توانمند آنها ذوب شده است. البته ایجاد شغل مولد پایدار برای این افراد ضروری است و شیوه فعلی که تنها به خرید تولیدات و محصولات این افراد و انبار کردن آن توسط خیرین منجر می شود، قطعا روش نامناسبی است که انگیزه تلاش را از معلولان می‌گیرد.

نظر بینندگان
!
!
!