چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
سرمایه‌گذاری چین در بلندترین تونل زیر آب دنیا
۱۶:۱۱ | ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
اجاره خودرو

سرمایه‌گذاری چین در بلندترین تونل زیر آب دنیا

پرشین خودرو: پروژه تونل زیرآبی قطار که برای اتصال پایتخت فنلاند به استونی طارحی شده است، ۱۵ میلیارد یورو (۱۷ میلیارد دلار) سرمایه‌گذاری از سوی شرکت چینی تاچ‌استون کپیتال پارتنرز، دریافت کرده است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از مهر، پروژه جاه‌طلبانه تونل زیرآبی قطار که برای اتصال پایتخت فنلاند به استونی طارحی شده است، ۱۵ میلیارد یورو (۱۷ میلیارد دلار) سرمایه‌گذاری از سوی شرکت چینی تاچ‌استون کپیتال پارتنرز، دریافت کرده است.

شرکت توسعه فاینست بِی اِریا، تفاهم‌نامه همکاری‌ای را با صندوق سرمایه‌گذاری چینی که اسپانسر پروژه راه ابریشم (یک جاده یک کمربند اقتصادی) چین است، امضا کرده است تا در تونل هلسینکی-تالین، سرمایه‌گذاری کند. یک سوم از این ۱۵ میلیارد یورو به عنوان سرمایه‌گذاری خصوصی در سهام خواهد بود و تاچ‌استون سهام اقلیتی در پروژه خواهد داشت. ۲ سوم باقی‌مانده به عنوان وام سرمایه‌گذاری خواهد شد.

قرار است سرمایه‌گذاری چین در این پروژه، به صورت گام به گام و با پیشرفت پروژه در اختیار فاینست بِی اِریا قرار بگیرد. شرکا هنوز باید ظرف ۶ ماه آینده در مورد جزئیات سرمایه‌گذاری به توافق برسند.

طبق گفته رهبر عملیات اجرایی پروژه، پیتر وسترباکا، این تونل ۱۰۳ کیلومتری قرار است فرودگاه وانتای هلسینکی را به فرودگاه تالین متصل کند و دو ایستگاه در بین مسیر خواهد داشت. این پروژه یکی از بزرگترین پروژه‌های زیرساختی در اروپاست.

نظر بینندگان
!
!
!