چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۳۵ | ۱۳۹۷/۱۲/۲۱
2000 میلیارد اوراق منفعت نفتی در فرابورس عرضه می شود
۱۱:۳۵ | ۱۳۹۷/۱۲/۲۱
اجاره خودرو

2000 میلیارد اوراق منفعت نفتی در فرابورس عرضه می شود

پرشین خودرو: مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از آغاز عرضه 20 هزار میلیارد ریالی اوراق منفعت نفتی در دو موعد زمانی چهارشنبه 22 اسفند و شنبه 25 اسفند از طریق فرابورس خبرداده است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از فارس، مسعود کرباسیان با بیان اینکه اوراق منفعت از سوی شرکت توسعه نفت و گاز صبا اروند و با ضمانت شرکت ملی نفت ایران منتشر می‌شود، گفت: این اوراق با نرخ اسمی 19 درصد سالانه و سررسید سه ساله عرضه می‎شود؛ پرداخت سود آن نیز هر 6 ماه یکبار صورت می‎گیرد.

به گفته وی با توجه به ظرفیت‎های بازار سرمایه و استقبال از عرضه اوراق منفعت، پیش بینی می‎شود، در سال آینده نیز شرکت ملی نفت ایران مسیر تأمین سرمایه از محل فروش اوراق منفعت را ادامه دهد.

کرباسیان افزود: علاوه بر اوراق منفعت، شرکت ملی نفت ایران برای سال آینده سایر ابزارهای تأمین مالی برای تأمین سرمایه پروژه‌های نفتی و گازی را نیز در دستور کار دارد.

معاون وزیر نفت با اشاره به اینکه طبق برنامه در مجموع تا پایان سال، 30 هزار میلیارد ریال اوراق منفعت منتشر خواهد شد، افزود: بهمن ماه امسال 10 هزار میلیارد ریال از این اوراق عرضه شد و 22 اسفند نیز 20 هزار میلیارد ریال باقیمانده عرضه خواهد شد تا برنامه اعلام شده در زمینه تأمین سرمایه پروژه‎ها از محل فروش این اوراق عملی شود.

بر اساس این گزارش پیش از این نیز تالین منصوریان، مدیر سرمایه‎گذاری و کسب‎وکار شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه این عرضه با پیگیری‎های مستمر شرکت ملی نفت ایران و همکاری و تعامل سازمان بورس اوراق بهادار فراهم شده است ، گفته بود:«ضمانت اصلی بازگشت اصل و فرع این اوراق، منافع و عواید محصول است که بر اساس قوانین و مصوبات مربوطه، بازپرداخت از محل بخشی از این عواید صورت می‎گیرد؛ علاوه بر این، شرکت ملی نفت ایران ضامن اوراق خواهد بود.»

بر اساس این گزارش، در حالی که تحریم‎های آمریکا علیه ایران، اقتصاد و به ویژه صنعت نفت کشور را نشانه گرفته است، شرکت ملی نفت ایران ضمن تدوین و پیگیری اجرای طرح نگهداشت و افزایش توان تولید نفت با هدف به‎کارگیری ظرفیت‎های داخلی، اشتغالزایی و جلوگیری از رکود در صنعت، استفاده از ابزارهای مالی متنوع داخل کشور را نیز در دستور کار قرار داده است تا فرایند جذب سرمایه برای اجرای طرح‎ها و پروژه‎ها معطل شرکت‌های خارجی نباشد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!