دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
اختصاص 1500 دستگاه اتوبوس برای‌ نوروز
۱۲:۰۰ | ۱۳۹۷/۱۲/۲۱
اجاره خودرو

اختصاص 1500 دستگاه اتوبوس برای‌ نوروز

پرشین خودرو: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان تهران از ‌تکمیل تقاطع غیر همسطح بتنی سه‌راهی سیمان در محور امام رضا(ع) همزمان با آغاز سفرهای نوروزی خبر داد و گفت: روزانه ۱۵۰۰ دستگاه اتوبوس در استان تهران آماده جابه‌جایی مسافران نوروزی است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از فارس، حیدر نوروزی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان تهران گفت: طرح ترافیک نوروزی از ۲۵ اسفندماه ۹۷ آغاز می‌شود و تا ۱۶ فروردین ۹۸ ادامه دارد.

* آماده‌سازی جاده‌ها برای نوروز و رفع نقاط پرحادثه

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان تهران با اشاره به موقعیت ویژه پایتخت در سفرهای نوروزی اظهار داشت: درصد بالایی از سفرهای نورزی از/به استان تهران انجام می‌شود و این نظارت و عملکرد مناسب و دقیق را می‌طلبد.

وی‌ به برگزاری جلسات هم‌اندیشی و نشست مشترک با هدف مدیریت و ارتقاء ایمنی سفرهای نوروزی اشاره کرد و گفت:‌ با هدف کاهش سوانح رانندگی و افزایش ایمنی محورها، رفع نقاط پرحادثه‌ جاده‌ای توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان تهران از چند ماه قبل، برای ایام نوروز در دستور کار قرار گرفت.

نوروزی تأکید کرد: ایمنی کاربران جاده،‌ افزایش سطح کیفی سفرهای جاده‌ای و پاسخگویی مناسب به کاربران در ایام نوروز توسط مرکز مدیریت راه‌ها، اولویت اصلی‌ اداره‌کل راه و شهرسازی استان تهران است‌.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان تهران بیان کرد: بهسازی و آماده‌سازی جاده‌ها برای ایام نوروز با انجام کارهایی نظیر‌ بهسازی آسفالت و گاردریل‌ها، خط‌کشی محورها، شناسایی نقاط پرتصادف و اصلاح هندسی این نقاط، نصب جداکننده‌های جاده‌ای، تسطیح جاده‌ها و شانه‌سازی‌، ترمیم و به‌روز‌سازی علائم و تابلو‌های ایمنی و‌ نصب‌ روشنایی راه‌ها و بازرسی دوربین‌های کنترل سرعت انجام شد.

نوروزی ادامه داد:‌ گشت‌ها و کشیک‌های راهداری در ایام نوروز آماده خدمات‌دهی به مسافران هستند، همچنین مرکز مدیریت راه‌ها در استان تهران آماده پاسخگویی آخرین وضعیت جاده‌ها به کاربران جاده است.

* تمرکز نظارت بر عملکرد مجتمع‌های خدماتی-رفاهی در نوروز

وی با اشاره به اینکه کیفیت خدمات‌دهی مجتمع‌‌های خدماتی-رفاهی در ایام نوروز نظارت می‌شود، اضافه کرد: به‌دلیل حجم بالای تردد در این استان و ترافیک سفرهای نوروزی، رسیدگی به مجتمع‌های خدماتی-رفاهی‌ در محورهای منتهی به استان تهران هم در دستور کار قرار گرفت.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان تهران ادامه داد: تلاش می‌کنیم با افزایش کنترل و نظارت‌‌ بر معاینه فنی وسایل حمل و نقل عمومی، ایمنی جاده‌ها و خدمات‌دهی مجتمع‌های خدماتی رفاهی، شرایط مناسبی برای سفرهای نوروزی فراهم شود.

 

اتوبوس

 

 

 

* نظارت بر ناوگان در راستای جلوگیری از حمل‌ کالای خطرناک

وی با بیان اینکه‌ نظارت بر پایانه‌های مسافری بیهقی، شرق، جنوب‌ و پایانه غرب افزایش یافته است، بیان کرد: برای ایام نوروز یک هزار و ۵۰۰ دستگاه اتوبوس به صورت روزانه در استان تهران آماده خدمات دهی است.


نوروزی تأکید کرد: در راستای آماده‌سازی خود برای ایام نوروز و به منظور افزایش کیفیت خدمات‌ به مسافران نوروز، کنترل و نظارت معاینه فنی ناوگان، رعایت اصول بهداشتی و نظافت داخل اتوبوس‌ها و آراستگی و لباس فرم رانندگان‌ در دستور کار بررسی قرار گرفت.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان تهران اضافه کرد: تلاش کرد‌یم بهسازی ورودی و خروجی پایانه‌ها برای نوروز انجام شود، همچنین ‌موضوع نظارت بر انبارهای شرکت‌های تعاونی، ‌برخورد با مسافرگیری خارج از پایانه‌ها، زمان توقف اتوبوس‌ها در سکوهای سوار شدن مسافر و حرکت طبق برنامه زمان‌بندی ‌در ایام نوروز ‌انجام می‌شود.

وی تأکید کرد: تلاش کرده‌ایم با افزایش نظارت و در راستای ارتقاء ایمنی مسافران، موضوع حمل کالا توسط اتوبوس‌‌ها نظارت شود تا‌ از حمل احتمالی هرگونه مواد خطرناک و ناایمن توسط ناوگان حمل و نقل مسافر، جلوگیری شود.

* ظرفیت صندلی اتوبوس‌‌ها برای نوروز ‌هنوز تکمیل نشده است

نوروزی با اشاره به اینکه اتوبوس‌ها برای ایام نوروز در برخی روزها صندلی خالی دارند، بیان کرد: پیش‌فروش بلیت نوروزی ناوگان حمل و نقل مسافری جاده‌ای از ۱۲ اسفند به دو صورت اینترنتی و حضوری از طریق پایانه‌ها و دفاتر شرکت‌های تعاونی در سطح شهر آغاز شده است و کماکان ادامه دارد.

*تکمیل ‌تقاطع غیرهمسطح‌ سه راه سیمان/ ترافیک محور امام رضا(ع) کمتر می‌شود

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان تهران با بیان اینکه ‌تقاطع غیر همسطح بتنی سه راهی سیمان واقع در محور تهران به پاکدشت آماده افتتاح است، گفت: تکمیل این تقاطع موجب سرعت بخشیدن و سهولت عبور و مرور در دو حوزه درون‌شهری و برون شهری و روان‌ شدن ‌ترافیک در بزرگراه امام رضا (ع)‌ ‌است.

وی ادامه داد: در سال‌های گذشته محور امام رضا(ع)‌ تعریض و بهسازی شد اما عدم تعریض‌ پل، منجر به پیدایش گره ترافیکی بر روی پل شده بود.

نوروزی اضافه کرد: تعریض این پل به همراه احداث دسترسی‌ها و رمپ منتهی به میدان غنی‌آباد موجب رفع گلوگاه ترافیکی در محل پل، اصلاح هندسی مسیرهای تقاطع‌‌، ‌تأمین دسترسی مناسب به مراکز خدماتی و برقراری توازن مسیرهای متقاطع‌ می‌شود.

وی اظهار داشت: تلاش کردیم در راستای ارتقاء ایمنی بیشتر، این تقاطع غیرهمسطح برای ایام نوروز به بهره‌برداری برسد.

نظر بینندگان
!
!
!