سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸
پرشین خودرو
پیش بینی یاتا از حمل و نقل باری هوایی در آینده
۱۲:۳۹ | ۱۳۹۷/۱۲/۲۱
اجاره خودرو

پیش بینی یاتا از حمل و نقل باری هوایی در آینده

پرشین خودرو: انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی پیش‌بینی سالیانه رشد حمل و نقل را در بازار باربری هوایی تا ۲ درصد کاهش داد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از تسنیم، یاتا انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی پیش‌بینی سالیانه رشد حمل و نقل را در بازار باربری هوایی تا 2 درصد کاهش داد و دلیل آن را تنش های تجاری، برگزیت و بیانیه های ضد جهانی شدن دانست .

این مقدار کمتر از پیش‌بینی قبلی 3.7 درصد رشد حمل و نقل هوایی باری است که در دسامبر منتشر شد. به این ترتیب خطوط هوایی بیشتر متکی به درآمد پروازهای مسافربری خود خواهند بود .
الکساندر دی جونیاک، مدیر کل یاتا در یک کنفرانس باربری هوایی در سنگاپور گفت:« پیشرفت فضای سیاسی جهان به نفع ما نیست» .
فعالیت اقتصادی ضعیف در جهان و اعتماد مشتریان باعث 1.8 درصد کاهش حمل و نقل باری جهان در ژانویه شد که بدترین عملکرد ماهیانه طی سه سال گذشته بود .
در 2018 حمل و نقل هوایی باربری 3.5 درصد رشد داشت که بسیار پایین‌تر از رشد 9.7 درصدی در 2017 بود .

 

یاتا


خطوط هوایی آسیا نقشی قابل توجه در باربری هوایی دارند و حدود 40 درصد بازار جهان را در اختیار گرفته‌اند، چون این منطقه یک قطب تولیدی و تجارت الکترونیک است .
یاتا هفته گذشته اعلام کرد تقاضا در آسیا 3.6 درصد در ژانویه کاهش یافته است که دلیل آن شرایط ضعیف تولید برای صادرکنندگان منطقه ، درگیری‌های ادامه دار تجاری و کندی اقتصاد چین است .
اندرو هردمن، مدیر کل انجمن خطوط هوایی آسیا پسیفیک گفت:« تجارت الکترونیک همچنان قوی باقی مانده ولی کندشدن سفارش صادرات، کل تقاضای باربری را پایین آورده است» .
وی اظهارداشت سه ماهه اول سال جاری از دیدگاه اقتصاد کلان ضعیف بوده است ولی این شرایط در ادامه سال بستگی به تنش های تجاری و حل و فصل شدن یا ادامه داشتن آنها دارد .
کاتای پسیفیک ایرویز، ایر چاینا و سینگاپور ایرویز در بین 10 خط هوایی باربری برتر دنیا قرار دارند. هر سه این خطوط هوایی کاهش تقاضا را طی ژانویه نشان داده‌اند.

نظر بینندگان
!
!
!