جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۳۱ | ۱۳۹۷/۱۲/۲۱
ضرورت تدوین برنامه مشخص برای صنعت قطعه سازی در سال98
۱۵:۳۱ | ۱۳۹۷/۱۲/۲۱
اجاره خودرو
معاون امور صنایع وزارت صنعت مطرح کرد:

ضرورت تدوین برنامه مشخص برای صنعت قطعه سازی در سال98

پرشن خودرو: معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت، تدوین یک برنامه مشخص برای صنعت قطعه سازی در سال 98 را ضروری برشمرد.

به گزارش پرشین خودرو، فرشاد مقیمی، با بیان این مطلب گفت: تشکل‌های تخصصی صنعت قطعه سازی با ارایه برنامه‌های هدفمند از تولید قطعات مورد نیاز خودرو در سال آینده، امکان پیش بینی وضع صنعت خودرو در سال آینده را فراهم خواهند کرد.

وی که در دیدار با نمایندگانی از تشکل های تخصصی صنعت قطعه سازی کشور سخن می گفت، اظهار داشت: بانک مرکزی تسهیلات ویژه ای برای‌ این صنعت اختصاص داده است که با توجه به اتخاذ سیاست های حمایتی ، شاهد بهبود وضعیت این صنعت خواهیم بود.

مقیمی با نگاهی به وضع صنعت خودروسازی و قطعه سازی طی چند ماه اخیر گفت: خوشبختانه با اتخاذ تدابیر مناسب در شرایطی که صنعت خودرو ایران با محدودیت های بین المللی روبه رو بود، توانستیم روند تولید خودرو در کشور را مدیریت کرده و امروز تولید کنندگان با قدرت به تولید خود ادامه دهند.

معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت ضمن قدردانی از همراهی تولید‌کنندگان در صنعت قطعه سازی گفت: با توجه به مشکلات سرمایه در گردش صنعتگران این بخش و تاثیر این موضوع در فرایند تولید خودرو در کشور، اعطای تسهیلات به این صنعت در دستور کار قرار گرفت و خوشبختانه با همکاری بانک ها وضعیت این صنعت کنترل شد.

مقیمی افزود : با پیگیری های صورت گرفته، بانک مرکزی اعتبارات خاصی برای صیانت از این صنعت اختصاص داد و ظرف مدت کوتاهی این تسهیلات وارد مدار تولید شد.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت معتقد است، با ایجاد تصویر واقعی از صنعت احتمال بروز مشکلات احتمالی به حداقل رسیده و روند تولید سیر صعودی خود را حفظ خواهد کرد.

مقیمی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به سیاست های حمایتی وزارت صنعت، معدن و تجارت از واحدهای تولیدی افزود: بنگاه های اقتصادی با مشکلات متعددی روبه رو هستند که بخشی از این مشکلات به تخصیص ارز و مشکلات گمرکی باز می گردد.

مقیمی افزود: ما برای تسهیل فرآیند تولید، کمیته ای با همکاری بانک مرکزی تشکیل داده و به صورت مستمر مشکلات صنایع را بررسی و تصمیمات لازم را اتخاذ می کنیم.

وی اظهار امیدواری کرد: تولیدکنندگان صنعت قطعه سازی همانند سایر صنایع با ارایه مستندات و طرح مشکلات پیش رو می توانند چالش های ارزی خود را رفع نمایند.

معاون وزیر صنعت ،معدن و تجارت همچنین از برگزاری نشست های مستمر با مسئولان گمرکی خبرداد و خاطر نشان کرد: واحدهای تولیدی قطعه ساز در صورت بروز مشکل با سیستم گمرکی می توانند موضوعات مورد نظر خود را به این معاونت اعلام نمایند تا اقدامات لازم در جهت رفع مشکلات فرایند ترخیص مواد اولیه این صنعت با همکاری گمرک صورت گیرد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!