دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۵۹ | ۱۳۹۷/۱۲/۲۲
روزانه 44 نفر در تصادفات جاده‌ای کشته می‌شوند
۰۹:۵۹ | ۱۳۹۷/۱۲/۲۲
اجاره خودرو

روزانه 44 نفر در تصادفات جاده‌ای کشته می‌شوند

پرشین خودرو: رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: همچنان با افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی سفرها در کشور روبه‌رو هستیم. آمار جان‌باختگان به طور متوسط ۴۴ نفر در روز بوده است که شایسته کشور ما نیست.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از مهر، سردار سیدکمال هادیانفر رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا صبح امروز در رزمایش مشترک نوروزی سازمان‌های مرتبط با سفر که در ضلع جنوبی حرم حضرت امام (ره) برگزار شد، اظهار کرد: پلیس راهور با هدف گذاری مشترک و با همسو کردن فعالیت‌ها و منافع منابع و ظرفیت‌ها برای روان سازی ترافیک و افزایش ایمنی عبور و مرور هر سال اقدام به برگزاری طرح‌های مشترک مانند طرح‌های تابستانه زمستانه نوروزی و غیره می‌کند.


وی افزود: در سال‌های اخیر با تلاش پلیس و سایر دستگاه‌های مختلف با ترافیک شاهد ارتقا انضباط ترافیکی و افزایش سطح آگاهی ترافیکی جامعه هستیم.

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: یکی از محورهای اساسی پلیس برای گسترش و بسته ترافیکی بهره‌گیری از حداکثر ظرفیت‌ها و امکانات موجود به خصوص در رسانه‌های ارتباط جمعی به ویژه رسانه ملی جلب مشارکت گروه‌های مرجع و اقشار مختلف در ارتقا فرهنگ ترافیک استفاده از تکنولوژی‌های جدید برای کنترل رفتارهای رانندگان راه‌اندازی کمپین‌های مرتبط با تصادفات و آثار سو آن در جامعه است که آثار و نتایج قابل قبولی را در بر داشته است و تعداد کشته‌های رانندگی از ۲۷ هزار و ۷۶۰ نفر در سال ۸۴ به ۱۶ هزار و ۲۰۱ نفر در سال ۹۶ تقلیل یافته است تعداد ۱۱ هزار و ۵۹۹ نفر معادل ۴۱ درصد این کاهش را نشان می‌دهد.

 

تصادف

 

هادیانفر گفت: در این بازه زمانی تعداد خودروهای کشور بیش از ۱۸۶ درصد و موتورها بیش از ۱۵۴ درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: همچنان با افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی سفرها در کشور روبه‌رو هستیم. آمار جان‌باختگان به طور متوسط ۴۴ نفر در روز بوده است، البته این تعداد کشته شایسته کشور ما نیست و باید با تلاش و ارائه خدمات بهتر تعداد کاهش تصادفات را کم کنیم.

رئیس پلیس راهور ناجا تصریح کرد: بررسی‌های کارشناسان نشان می‌دهد که سالانه ۷ درصد از درآمد ناخالص ملی صرف تصادفات جاده‌ها می‌شود

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!