یكشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸
پرشین خودرو
حمل بار روی سقف اتوبوس‌ها بازی با جان مسافران است
۱۰:۵۱ | ۱۳۹۷/۱۲/۲۶
اجاره خودرو

حمل بار روی سقف اتوبوس‌ها بازی با جان مسافران است

پرشین خودرو: در حالیکه حمل بار روی سقف اتوبوس در کشور معمول نیست اما با نزدیک شدن به ایام نوروز، مالکان اتوبوس اقدام به جابجایی بار به این شیوه می‌کنند، مسئله‌ای که به نظر می‌رسد از چشم سازمان راهداری و پلیس راه دور مانده است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از تسنیم، هر سال با نزدیک شدن به ایام نوروز، بر حجم مسافرت‌ها و جابجایی بار افزوده می‌شود.

در این بین به گفته برخی رانندگان اتوبوس، مردم برای حمل سریع بار از حمل و نقل جاده‌ای استفاده می‌کنند اما به دلیل عدم نظارت کافی از سوی سازمان‌ها ذیربط از جمله سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و پلیس راه برخی مالکان اتوبوس با اجبار رانندگان اقدام به حمل بار به صورت غیرقانونی می‌کنند.


یکی از رانندگان اتوبوس که در ترمینال جنوب مشغول به فعالیت است در این باره گفت: تقریبا در یک ماه منتهی به سال جدید به دلیل افزایش تقاضا برای حمل بار مالکان اتوبوس درصدد استفاده بیشتر اقتصادی در این حوزه هستند.

وی بیان کرد: بر این اساس بارهای بسیار زیاد و در حجم انبوه در سقف اتوبوس جاسازی تعبیه می‌شود که بعضا مشکلات فراوانی را بوجود آورده است.

 

اتوبوس

 

وی ادامه داد: به طور مثال امروز به دلیل قرار دادن بار بیش از حد مجاز روی سقف اتوبوسی که راننده آن هستم، یکی از بارها به پایین سقوط کرد و خدا را شکر که ماشینی در مجاورت اتوبوس من قرار نداشت.

وی با انتقاد از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و پلیس راه تاکید کرد: حمل بار روی سقف اتوبوس در ایران معمول نیست اما مدتی است که مالکان ما راننده‌ها را مجبور به این کار می‌کنند در صورتی که از انجام این کار ممانعت کنیم ما را اخراج خواهند کرد.

یکی از مسافران همین اتوبوس  گفت: بعد از اینکه بارها از سقف اتوبوس پایین ریخت، راننده مجبور شد آنها را به داخل اتوبوس انتقال دهد و روی صندلی‌ها بگذارد.

وی افزود: مشخص نیست چرا با وجود خطرناک بودن این نوع جابجایی سازمان‌های نظارتی از جمله راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و پاسگاه‌های پلیس راه هیچ اقدامی در این زمینه انجام نمی‌دهند.

وی بیان کرد: در طول مسیر به سمت جنوب، از چند پلیس راه عبور کردیم ولی آنها هیچ عکس‌العملی به این موضوع نشان ندادند.

نظر بینندگان
!
!
!