شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸
پرشین خودرو
جابه‌جایی بیش از 11 میلیون مسافر در ایستگاه راه‌آهن تهران
۱۱:۰۷ | ۱۳۹۷/۱۲/۲۶
اجاره خودرو

جابه‌جایی بیش از 11 میلیون مسافر در ایستگاه راه‌آهن تهران

پرشین خودرو: مدیرکل راه‌آهن تهران از جابه‌جایی ۱۱ میلیون و ۹۵ هزار نفر مسافر در ایستگاه‌های مسافری راه‌آهن تهران طی مدت فروردین تا پایان بهمن‌ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو ، عابدین هادی نژاد بابیان اینکه از ابتدای سال تا پایان بهمن‌ماه سال جاری بیش از ۱۱ میلیون و ۹۵ هزار نفر مسافر در ایستگاه‌های مسافری راه‌آهن تهران جابه‌جا شدند گفت: این تعداد جابه‌جایی نسبت به سال گذشته رشدی ۲۵ درصدی داشته است.


وی با اشاره به اینکه در سال گذشته مسافران خروجی ۴ میلیون و ۴۳۸ هزار و ۸۵۵ نفر بوده‌اند گفت: این رقم در سال ۹۷ و طی ۱۱ ماه گذشته به ۵ میلیون و ۵۴۰ هزار و ۲۲۵ نفر رسیده است که نشان دهنده افزایش ۲۵ درصدی است. همچنین در سال ۹۶ رقم ورود مسافران به این ایستگاه معادل ۴ میلیون و ۴۳۵ هزار و ۴۶۷ نفر بوده که در سال ۹۷ به ۵ میلیون و ۵۵۵ هزار و ۶۳۸ نفر رسیده است.

 

قطار

 


مدیرکل راه‌آهن تهران در خصوص قطارهای محلی گفت: روزانه ۴۲ رام قطار محلی از ایستگاه راه‌آهن تهران در ساعات مختلف اعزام می‌شود که در محور خراسان روزانه ۱۱ رام قطار، در محور جنوب روزانه ۲۱ رام و در محور قزوین روزانه ۸ رام قطار ریل باس از ایستگاه تهران به شهرهای اطراف تهران اعزام می‌شوند؛ که بامنظور کردن برگشت این قطارها روزانه ۸۰ رام قطار به‌صورت رفت‌وبرگشت به شهروندان در شهرهای اطراف تهران خدمات‌رسانی می‌شود.

هادی نژاد همچنین از افزایش ۱۹ درصدی تعداد قطارهای حومه‌ای تهران خبر داد و افزود: در سال گذشته ۱۸ هزار و ۵۳۳ قطار در مسیرهای حومه‌ای به مسافران خدمت‌رسانی می‌کردند که این رقم در سال ۹۷ به ۲۲ هزار و ۹۵ قطار رسیده است.

وی در مورد تأخیرهای به وجود آمده در مسیرهای حومه‌ای نیز گفت: طی برنامه‌ریزی‌هایی که صورت گرفته است کاهش ۹ درصدی مدت تأخیر در قطارهای حومه‌ای تهران رقم خورده که تأخیر از مبدأ آن نیز کاهش ۵۱ درصدی داشته است.

نظر بینندگان
!
!
!