چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
پرواز موفقیت آمیز موتورسیکلت پرنده
۱۰:۴۹ | ۱۳۹۷/۱۲/۲۷
اجاره خودرو

پرواز موفقیت آمیز موتورسیکلت پرنده

پرشین خودرو: شرکت لازارت که سال گذشته از تولید موتورسیکلت پرنده خبر داده بود، با انتشار یک ویدئوی جدید از آزمایش موفق آن خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از فارس، این شرکت فرانسوی اعلام کرده که موتورسیکلت پرنده جدید این شرکت دارای یک موتور مازراتی با قدرت ۴۷۰ اسب بخار است.

توربین جت JetCat این موتورسیکلت پرنده نیز با سرعت ۹۶ هزار دور در دقیقه به دور خود می چرخد تا توانایی کافی را برای پرواز در دستگاه LM-۸۴۷ به وجود آورد. ۴ پره هیدرولیک در زیر این موتورسیکلت حرکت افقی سریع آن به سمت آسمان را ممکن می‌کند.

 

موتور

 

امکان افزودن دو موتور اضافی جت نیز در کنار شاسی وسط این موتورسیکلت پرنده وجود دارد که به تقسیم وزن آن کمک می‌کند. این موتور هم می‌تواند با استفاده از پره های دایره‌ای شکل خود بر روی زمین حرکت کند و هم در صورت تشدید ترافیک در جاده با فشردن یک دکمه از حالت موتورسیکلت زمینی به حالت پرواز تغییر وضعیت دهد و در عرض ۶۰ ثانیه برای حرکت در آسمان آماده شود.

وزن کلی این موتورسیکلت ۲۴۰ کیلوگرم بوده و قرار است در ماه اکتبر در نمایشگاه جیتکس دوبی در معرض دید علاقمندان قرار بگیرد.

قیمت پیش خرید این موتورسیکلت پرنده در حدود ۵۶۰ هزار دلار اعلام شده است. البته تا آن زمان امکان تغییر در طراحی موتورسیکلت مذکور وجود دارد.

نظر بینندگان
!
!
!