دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
درخواست برای برخورد شدید با رانندگان متخلف!
۱۴:۴۱ | ۱۳۹۷/۱۲/۲۷
کرمان 2
وزارت کشور مطرح کرد:

درخواست برای برخورد شدید با رانندگان متخلف!

پرشین خودرو: سید سلمان سامانی از درخواست وزارت کشور از ناجا برای برخورد بدون اغماض با رانندگان متخلف خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از پایگاه اطلاع رسانى وزارت کشور، سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور با اشاره به برگزاری نخستین نشست مشترک شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور و کمیته ایمنی راههای کشور با حضور وزیر راه و شهرسازی و نمایندگان دستگاه‌های عضو در روز شنبه ۲۵ اسفند ماه اظهار داشت: این جلسه با هدف برنامه ریزی و نظارت و اجرای صحیح اقدامات موثر به منظور کاهش تصادفات رانندگی و افزایش هماهنگی در ایام نوروز ۹۸ تشکیل شد که تصمیمات اتخاذ شده در این نشست در 20 بند جهت اجرا به استانداران ابلاغ شد.

وی در ادامه افزود: استانداران مکلف هستند جلسات ستاد راهبری کاهش تصادفات رانندگی را با حضور اعضای شورای هماهنگی ترافیک و کمیته ایمنی استان با دعوت از دادستان های استان ها به صورت مستمر تشکیل دهند.

سخنگوی وزارت کشور تصریح کرد: طبق آمار دریافت شده از پلیس راهور ناجا میزان جان باختگان حوادث رانندگی در ۱۰ ماهه سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ حدود 0.7 درصد افزایش داشته است لذا این مهم در ایام نوروز به جهت افزایش سفرها باید از سوی مردم مورد توجه قرار گرفته و نسبت به رعایت قوانین رانندگی حساسیت ویژه‌ای به خرج دهند.
 

پلیس

 

وی با تاکید بر اینکه برخورد با رانندگان متخلف وظیفه ذاتی پلیس راهور ناجا است، گفت: وزارت کشور از ناجا درخواست دارد که با رانندگان متخلف به ویژه رانندگانی که از مواد روانگردان و یا مشروبات الکلی استفاده کرده اند، بدون اغماض برخورد قانونی و جدی کند.

سخنگوی وزارت کشور دامه داد :همچنین از پلیس راهور ناجا طبق بخشنامه اخیر وزیر کشور خواسته شده است که رانندگان پرتخلف را شناسایی کرده و با هماهنگی با دادستان های استان ها نسبت به جلوگیری از تردد آنها در این ایام اقدام کنند.


سامانی با بیان اینکه اکنون تعداد ۴۲۳۷ دوربین نظارتی و ۳۶۳۵ دوربین ثبت تخلف رانندگی در کشور وجود دارد که پلیس را در انجام وظیفه محوله یاری می کند، تصریح کرد: دستگاه‌های مسئول به خصوص پلیس راهور ناجا نسبت به فعال نگه داشتن تمام دوربین های نظارتی و ثبت تخلف در ایام نوروز اقدام کنند.

وی با بیان اینکه استانداران، فرمانداران و شهرداران در اجرای طرح نوروزی ۹۸ برای ارائه خدمات به مردم و مسافران در محل ماموریت خود مشغول خدمت خواهند بود اظهار داشت: استانداران پس از پایان طرح نوروزی واحدهای نمونه و کم کار در سطح استان را برای تشویق و تنبیه تعیین و نتیجه را به وزارت کشور منعکس کنند.

نظر بینندگان
!
!
!