چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۴۲ | ۱۳۹۷/۱۲/۲۸
ثبت ركورد تولید و تحویل خودروهای سایپا در سالی سخت + اینفوگرافی
۱۵:۴۲ | ۱۳۹۷/۱۲/۲۸
اجاره خودرو

ثبت ركورد تولید و تحویل خودروهای سایپا در سالی سخت + اینفوگرافی

پرشین خودرو: گروه خودروسازی سایپا در حالی یکی از سخت‌ترین سال‌های فعالیت خود را پشت سر گذاشت که آمارها نشان می‌دهد تحولات ناشی از تغییر مدیریت ارشد این گروه و رویكردهای سازمانی، موجب شده این گروه ركورد تولید و تحویل خودرو در اسفندماه را به‌نام خود ثبت كند.

به گزارش پرشین خودرو، سیدجواد سلیمانی مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در همین خصوص گفت: سایپا با وجود همه محدودیت‌ها، توانست ضمن اجرای یك برنامه تولیدمحور، تیراژ روزانه خود را به بیش از 2200 دستگاه برساند. این مهم در حالی رخ داده که محدودیت‌های ناشی از تحریم‌ها و تعلیق همکاری‌های بین‌المللی خودروسازان، در كنار افزایش شدید نرخ ارز و كاهش منابع مالی مورد نیاز جهت تأمین مواد اولیه تولید، مشکلاتی را در زنجیره تأمین به‌وجود آورد و خطوط تولید صنعت خودرو را در آستانه توقف كامل قرار داد.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در ادامه گفت: تولید خودرو در گروه سایپا در دوماهه پایانی سال، افزایش یافت و در اسفندماه نیز ركورد تولید هفت‌ماهه این گروه شكست كه این موضوع موجب تسریع در تحویل خودروهای مشتریان، كاهش قیمت محصولات سایپا در بازار، حفظ اشتغال كاركنان این صنعت و رونق فعالیت قطعه‌سازان شد.

‎سلیمانی افزود: التهاب بازار خودرو در سایه همین سیاست‌ها، در روزهای اخیر به كنترل درآمد و شاهد کاهش دست‌کم، 10 درصدی قیمت محصولات سایپا در بازار آزاد بودیم.

 وی همچنین از تلاش این مجموعه برای ادامه روند افزایشی تولید و تحویل محصولات این گروه در سال آینده خبرداد و گفت: با افزایش تولید پس از تعطیلات نوروز، تحویل خودروهای معوقه مشتریان را با سرعت بیشتری ادامه می‌دهیم.

سلیمانی ضمن اشاره به حمایت‌های وزیر و مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت از صنعت خودرو در راستای منافع مردم و مشتریان افزود: سایپا در سال 97 توانست حدود 420 هزار دستگاه خودرو تولید كند كه رسیدن به این تیراژ در یكی از سخت‌ترین سال‌های فعالیت صنعت خودرو، امیدها را نسبت به آینده افزایش ‌دهد.

وی اضافه كرد: در دو ماهه پایانی سال 97 با افزایش تولید، پاسخ‌گویی به تعهدات را با سرعت بیشتر ادامه دادیم؛ به‌طوری‌كه در آخرین ماه امسال، توانستیم بیش از 18 هزار خودرو را تحویل مشتریان دهیم.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: با رشد فزاینده تولید در سال جاری، بخش اعظمی از نیروی انسانی تعدیل‌شده در صنایع قطعه‌سازی، به چرخه تولید بازگشتند و خطوط قطعه‌سازان با تحرك بیشتری، فعالیت خود را ادامه داد.

سلیمانی با اشاره به كاهش قیمت خودرو در بازار نیز افزود: با عرضه بیشتر خودرو به بازار، قیمت محصولات سایپا بیش از 5 میلیون تومان كاهش یافت.

وی با اشاره به برنامه سایپا برای جایگزینی خودروهای معوقه خارجی با محصولات داخلی هم گفت: با استفاده از سبد محصولات كنونی و یا تحویل خودروهای جدید در سال آینده، از تمام ظرفیت خود برای جلب رضایت كامل مشتریان استفاده خواهیم كرد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!