شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۲۰:۲۷ | ۱۳۹۸/۰۱/۰۱
هشدار هواشناسی به مسافران نوروزی
۲۰:۲۷ | ۱۳۹۸/۰۱/۰۱
اطلاعیه سازمان هواشناسی منتشر شد؛

هشدار هواشناسی به مسافران نوروزی

پرشین خودرو: سازمان هواشناسی با توجه به پیش‌بینی بارش باران در روزهای آینده به هموطنان، مسافران نوروزی و همچنین سازمان‌های مرتبط با مدیریت آب و بحران توصیه کرد تمهیدات لازم را برای حفظ ایمنی و کاهش ریسک مخاطرات احتمالی به‌عمل آورند.

به گزارش پرشین خودرو، سازمان هواشناسی طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: طی بعد از ظهر جمعه تا شنبه با انتقال رطوبت در سواحل جنوبی بوشهر، هرمزگان، جنوب کرمان و جنوب فارس بارش باران، گاهی با رگبار و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود که در سواحل و جزایر خلیج فارس همراه با وزش باد و مواج شدن دریا خواهد بود.

همچنین در این اطلاعیه آمده است: روز یکشنبه با نفوذ و تقویت سامانه بارشی از نیمه غربی، انتظار بارش سراسری از شمال غرب تا جنوب کشور وجود دارد. روزهای یکشنبه تا سه‌شنبه در جنوب غرب و جنوب کشور شامل استان‌های لرستان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، جنوب ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر و نیمه غربی و جنوب فارس بارش باران همراه با رگبار و رعد و برق گسترده پیش‌بینی می‌شود.

در این اطلاعیه آمده است: در این مدت انتظار می‌رود به‌سبب بالا بودن نسبی دما، بارش غالباً به‌شکل باران و جمع مقدار بارش در حوزه رودخانه‌های بزرگ جنوب غرب و جنوب کشور قابل ملاحظه باشد.

سازمان هواشناسی توصیه کرده است با توجه به شرایط مورد انتظار، هموطنان، مسافران نوروزی و همچنین سازمان‌های مرتبط با مدیریت آب و بحران تمهیدات لازم را برای حفظ ایمنی و کاهش ریسک مخاطرات احتمالی به‌عمل آورند.

در پایان این اطلاعیه آمده است: ضمناً اخطاریه شماره 118 مورخ چهارشنبه 29 اسفند (پیش‌بینی بارش برف و لغزندگی جاده‌های کوهستانی شمال شرق کشور) به‌قوت خود باقی است.

نظر بینندگان
!
!
!