جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۹:۳۹ | ۱۳۹۸/۰۱/۰۸
تولید نسل دوم تویوتا GT86 رسما تایید شد
۱۹:۳۹ | ۱۳۹۸/۰۱/۰۸
اجاره خودرو
/اختصاصی/

تولید نسل دوم تویوتا GT86 رسما تایید شد

پرشین خودرو: کمپانی خودروسازی تویوتا در تاکید دوباره، طراحی و ساخت نسل جدید تویوتا GT86 را تایید کرد.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، در ماه های گذشته، فضای مجازی پر از شایعاتی شد که شرکت خودروسازی تویوتا تصمیم به توقف توسعه و عدم تولید نسل دوم "تویوتا GT86" دارد و همین شایعه برای سوبارو و محصول مشترک آن با شرکت خودروسازی هم وجود دارد. شایعات می گویند که شرکت خودروسازی تویوتا با راه اندازی نسل جدید "تویوتا سوپرا"، بخش اسپرت خود را با این خودرو دنبال خواهد کرد، اما دوباره شرکت خودروسازی تویوتا تایید کرد که خودروی "تویوتا GT86" به آخر خط خود نرسیده و نسل دوم آن قطعا در راه خواهد بود.

پیش از این مدیر امور عمومی تویوتا در کشور استرالیا اعلام کرده بود که خودروی تویوتا GT86 قطعا نسل دوم را دریافت خواهد کرد و به عنوان خودروی اسپرت تویوتا و یک مدل ضعیف تر از تویوتا سوپرا فعالیت خود را در بازارهای جهانی دنبال می کند. در این مرحله ما قطعا نمی خواهیم که تولید و توسعه برند GT86 را متوقف کنیم، زیرا این خودرو برای ما بسیار مهم است و برادر کوچک تری برای تویوتا سوپرا خواهد بود.

 همانطور که می دانید، خودروی اسپرت تویوتا 86 که در برخی مناطق با نام GT86 شناخته می‌شود، حدود 6 سال پیش کار خود را در بازارهای جهانی آغاز کرده و موفقیت های زیادی کسب کرده است و حالا نیاز شدید به تغییر، باعث خواهد شد که حداکثر تا سه سال آینده و در سال 2021 میلادی شاهد راه اندازی و تولید نسل جدید تویوتا GT86 با موتورهای جدید باشیم.

شایعاتی در رابطه با نسل جدید "تویوتا 86" و "سوبارو BRZ" وجود دارد که این خودرو پیشرانه‌های سابق 2 لیتری خود را کنار گذاشته و در نسل دوم به یک پیشرانه چهار سیلندر جدید با حجم بیشتر 2.4 لیتری مجهز خواهند شد که نیروی احتمالی آن به 260 اسب بخار می رسید، هرچند گفته می‌شود که این پیشرانه باز هم به صورت تنفس طبیعی به کار خود ادامه می‌دهد و هیچگونه پیشرانه توربوشارژر در برنامه ریزی این شرکت وجود ندارد، مگر اینکه تا 3 سال آینده یک پیشرانه توربوشارژر به گزینه‌های قابل سفارش تویوتا 86 و برادر ناتنی خود اضافه شود.

 هرچند احتمال ارائه یک سیستم محرک هیبریدی هم برای این اتومبیل وجود دارد و شرکت خودروسازی تویوتا علاقه خود را به این موضوع اعلام کرده است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!