جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۸:۴۷ | ۱۳۹۸/۰۱/۱۴
۱۸:۴۷ | ۱۳۹۸/۰۱/۱۴
اجاره خودرو

گرانفروشی ایرلاین‌ها همچنان ادامه داد

پرشین خودرو: شرکت‌های هواپیمایی در نبود نطارت کافی متولی حمل‌ونقل هوایی بلیت پروازهای داخلی را گران‌تر از "جدول دامنه نرخ بلیت" منتشر شده توسط سازمان هواپیمایی کشوری به فروش می‌رسانند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از تسنیم، تقریبا در فاصله یکماه به پایان سال 97، انجمن شرکت‌های هواپیمایی اقدام به انتشار "جدول دامنه نرخ بلیت پروازهای داخلی" کرد. اقدامی که با چند هفته تاخیر از سوی سازمان هواپیمایی کشوری تکرار و این لیست در سایت این سازمان بارگذاری شد. قرار بر این بود تا شرکت‌های هواپیمایی بر اساس جدول مذکور بلیت پروازهای خود را عرضه کنند، اما این‌گونه نشد و در روزهای پایانی سالی که گذشت نابسامانی قیمتی بار دیگر در حمل‌ونقل هوایی کشور به قوع پیوست.

در حالی انتظار این بود شرکت‌های هواپیمایی به سبب تاکید وزیر راه و شهرسازی با نظارت بیشتر سازمان هواپیمایی کشور، بلیت پروازهای خود را بر اساس جدول دامنه نرخ بلیت به فروش برسانند که در قیمت پروازهای داخلی در فاصله چند روزم مانده به پایان تعطیلات نوروزی سیر صعودی به خود گرفته است.

به‌عنوان مثال پرواز مشهد-تهران هواپیمایی ایرتور باید حداقل 100 هزار تومان و حداکثر 750 هزار تومان باشد. اما این شرکت این پروازرا به قیمت 841 هزار تومان به فروش می‌رساند. کف و سقف این پرواز برای " ماهان" به ترتیب 264 هزار و 500 تومان و 579 هزار تومان است، این در حالی است که شرکت مذکور پرواز مشهد-تهران را 638 هزار تومان می‌فروشد.

یا پرواز کیش-تهران هواپیمایی ماهان (کف 336 هزار تومان-سقف 739 هزار و 800 تومان) به قیمت 942 هزار تومان عرضه می‌شود و هواپیمایی تابان بلیت این مسیر پروازی را که سقف آن 850 هزار تومان برای این ایرلاین است را به نرخ 900 هزار تومان می‌فروشد.

نکته جالب توجه این‌که ایرلاینی مانند کاسپین که در "جدول دامنه نرخ بلیت پروازهای داخلی" پروواز کیش-تهران را ندارد، این پروواز را به قیمت 950 هزار تومان به فروش می‌رساند. هواپیمایی تابان نیز در جدول ذکر شده بلیت قشم-تهران را ندارد، اما این شرکت نیز مانند کاسپین بلیت این مسیر پروازی را به قیمت حدود 900 هزار تومان می‌فروشد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!