چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۱:۱۰ | ۱۳۹۸/۰۱/۱۵
هیوندای سوناتا 2020 در نسخه 4WD به سرزمین یانکی ها می رود
۱۱:۱۰ | ۱۳۹۸/۰۱/۱۵
/اختصاصی/

هیوندای سوناتا 2020 در نسخه 4WD به سرزمین یانکی ها می رود

پرشین خودرو: هیوندای با عرضه سوناتا چهار چرخ محرک در آمریکا، رقیبی جدید در مقابل سوبارو لگاسی و نیسان آلتیما قرار می دهد.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، اوایل ماه جاری کمپانی خودروسازی هیوندای نسل جدید "سوناتا" و همچنین در روز گذشته دو نسخه فرعی از آن یعنی "سوناتا توربو" و "سوناتا هیبریدی" را در نمایشگاه سئول معرفی کرد. حال خبرهای جدیدی به گوش می رسد که این خودروساز کره ای یک نسخه چهارچرخ محرک از هیوندای سوناتا نسل جدید آماده کرده و قرار است که در بازار آمریکا و برای رقابت با دو خودروی "سوبارو لگاسی" و "نیسان آلتیما" عرضه کند.

 بجز پیشرانه جدید 1.6 لیتری توربوشارژر 180 اسب بخاری که بر روی نسخه توربو عرضه خواهد شد، هنوز بسیاری از جزییات فنی و اطلاعات تکمیلی نسل جدید هیوندای سوناتا منتشر نشده است و اوایل ماه جاری هم تنها گالری تصاویر و یکسری اطلاعات اولیه از سوی هیوندای منتشر شد تا جزییات بیشتر آن به همراه معرفی رسمی و نمایش عمومی در نمایشگاه بین المللی نیویورک آمریکا انجام شود، ولی در حال حاضر می دانیم که خودروی نسل جدید هیوندای سوناتا براساس پلتفرم جدیدی تحت عنوان N3 توسعه پیدا کرده است و باعث شده تا خودروی نسل جدید هیوندای سوناتا اهدافی کاملا متفاوت با فرم کوپه خود نسبت به مدل های قبل داشته باشد و دلیل آن هم می تواند کاهش فروش قابل توجه خودروهای سدان معمولی در بازارهای جهانی و ادامه داشتن آن طی سال های آینده باشد.

 سخنگوی هیوندای در رابطه با نسخه چهارچرخ محرک هیوندای سوناتا اعلام کرد: ما در حال حاضر نیاز به سیستم انتقال قدرت چهار چرخ محرک در ایالات متحده آمریکا داریم و نیاز ما برای انجام این کار کاملا واضح است. زیرا این کشور دارای آب و هوای کاملا متنوع بوده و برخی از مشتریان این کشور نیاز دارند تا در شرایط جاده ای متفاوت و بعضا دشوار رانندگی کنند و برای انجام این کار، نیاز به یک اتومبیل چهارچرخ محرک خواهد بود که ما با عرضه نسل جدید هیوندای سوناتا با سیستم تمام چرخ محرک AWD به خواسته های مشتریان خود پاسخ می دهیم.
 

نظر بینندگان
!
!
!