یكشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۲۳:۱۰ | ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
همکاری شرکتهای ژاپنی برای تولید باتری موتورسیکلت
۲۳:۱۰ | ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
اجاره خودرو

همکاری شرکتهای ژاپنی برای تولید باتری موتورسیکلت

پرشین خودرو: شرکت‌های ژاپنی هوندا، کاواساکی، سوزوکی و یاماها از اتحاد و همکاری خود برای تولید باتری‌های استاندارد قابل تعویض به منظور استفاده در موتورسیکلت‌های برقی خبر داده اند.

به گزارش پرشین خودرو، با افزایش استقبال از خودروها و موتورسیکلت‌های برقی، تلاش سازندگان این نوع وسایل نقلیه برای تولید محصولات مجهز به باتری‌های قدرتمند که با یک بار شارژ بتوانند مسافت قابل توجهی را طی کنند، افزایش یافته است.

پیش از این تعدادی از شرکت‌های اروپایی سازنده موتورسیکلت‌های برقی از اجرای ابتکار عمل مشابهی خبر داده بودند و حالا ژاپنی‌ها نیز قصد دارند در همین مسیر قدم بردارند.

 

موتور

 

طی یک دهه آینده استفاده از خودروهای مصرف کننده سوخت‌های فسیلی در برخی کشورهای اروپایی ممنوع خواهد شد و از همین رو ارتقای فناوری مورد استفاده در خودروهای برقی مورد توجه جدی قرار گرفته است. در عین حال مشکل اصلی که باعث عدم اقبال به موتورسیکلت‌های برقی شده آن است که باتری‌های آنها بسیار گران قیمت بوده و با یک بار شارژ نیز قادر به پیمودن مسافت زیادی نیست. از همین رو خرید موتورسیکلت‌های بنزین سوز کماکان گزینه‌ای مطلوب‌تر است.

وجود استانداردهای مختلف نیز ایجاد ایستگاه‌های شارژ موتورسیکلت‌های برقی که برای خریداران انواع این محصولات مذکور قابل استفاده باشد، دشوار کرده و لذا همکاری ژاپنی‌ها نویدبخش برطرف شدن بسیاری از چالش‌های موجود در این زمینه است. هنوز مشخص نیست محصولات مبتنی بر نتایج این همکاری چه زمانی به بازار می‌آید، اما چهار شرکت یادشده گفته اند که قدرت موتور آنها به اندازه موتورهای ۱۲۵ سی سی بنزین سوز موجود در بازار خواهد بود.

منبع: مهر

نظر بینندگان
!
!
!