یكشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
صحت کارکرد تجهیزات خط 6 مترو چگونه تائید شد!؟
۱۲:۴۹ | ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
اجاره خودرو

صحت کارکرد تجهیزات خط 6 مترو چگونه تائید شد!؟

پرشین خودرو: رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران نسبت به پذیرش مسئولیت ایمنی متروی تهران توسط شهردار گفت: چگونه صحت کارکرد تجهیزات نصب شده در مترو توسط شهردار تائید شد!؟

به گزارش پرشین خودرو، محمد علیخانی در تذکر پیش از دستور جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر تهران به شهردار تهران نسبت به بی توجهی به تذکرات و هشدارهای اعضای شورا و حفظ شأن و جایگاه شورا تذکر داد و گفت: مدتها بود که تذکر نمی‌دادم اما لازم است این موارد را در جلسه امروز مطرح کنم.

وی ادامه داد: سرانجام پیگیری‌های صورت گرفته در ساعات پایانی روز شنبه ۱۷ فروردین ماه شهردار تهران در نامه‌ای به رئیس دفتر رئیس جمهور مسئولیت ایمنی ۹ کیلومتر از خط ۶ مترو تهران را با وجود نواقص از جمله هواکش‌های میان طونلی را پذیرفت. ضمن تشکر از پذیرش مسئولیت ایمنی این خط توسط شهردار، نکات مهمی را باید مطرح کنم.

 

مترو

 

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران تصریح کرد: در مکاتبات ارسالی مشخص نشده است که چگونه الزام و نیاز به نصب ۷ هواکش میان تونلی تنها با نصب و راه اندازی یک هواکش تائید شده است و چگونه صحت کارکرد تجهیزاتی که نصب نشده است نیز مورد تائید قرار گرفته است. همچنین صدور هرگونه تائیدیه ایمنی توسط شرکت‌های مشاور مستلزم نصب، تکمیل، راه اندازی و کنترل عملکرد تجهیزات ایمنی بر اساس نقشه‌های طرح و با رعایت استانداردهای بین المللی است.

علیخانی ادامه داد: شهردار تهران می‌بایست شأن و جایگاه شورا و اعضای آن را رعایت کند. شایسته نیست پاسخ نامه او توسط مدیر دفتر ایشان داده شود. با همه این مسائل، نگرانی خود را از عدم رفع نواقص اعلام شده به خصوص عدم راه اندازی ۶ هواکش میان تونلی ۹ کیلومتر افتتاح شده را اعلام می‌کنم و تاکید دارم هرچه سریع‌تر نسبت به راه اندازی آن اقدام شود.

وی همچنین نسبت به یکی از کانال‌های تلگرامی وابسته به یکی از مدیران شهرداری انتقاد کرد و گفت: در پی تذکرات و انتقادات اعضای شورا این کانال نسبت به تخریب و توهین اعضا اقدام می‌کند. در این باره نیز به شهردار تذکر می‌دهم و می‌خواهم که مانع این کار شود. در صورت تکرار، نیاز به برخورد دارد.

نظر بینندگان
!
!
!