دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
افزایش استفاده از اتوبوس گردشگری تهران در نوروز
۱۸:۰۶ | ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
کرمان 2

افزایش استفاده از اتوبوس گردشگری تهران در نوروز

پرشین خودرو: سیف با اشاره به برگزاری تور‌های نوروزی ستاد گردشگری شهرداری تهران گفت: در نوروز امسال ۵ هزار نفر از اتوبوس‌های گردشگری استفاده کردند.

به گزارش پرشین خودرو، مهدی سیف رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران در نشست خبری که امروز (یکشنبه هجدهم فروردین ماه) برگزار شد، گزارشی از اهم فعالیت‌های این ستاد در ایام نوروز ارائه کرد.

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران با بیان اینکه بخشی از برنامه‌ریزی‌ها به دلیل تغییرات جوی منتفی شد، گفت: در عین حال بخشی دیگر از کار‌ها را نمی‌توانستیم متوقف کنیم.

 

اتوبوس گردشگری

 

سیف تصریح کرد: امسال نسبت به سال‌های گذشته میزان بازدید از مقاصد گردشگری تهران افزایش یافت و امیدواریم بتوانیم تهران را از معبر گردشگری به مقصد گردشگری تبدیل کنیم.

وی با تأکید بر اینکه شهرداری تسهیل‌گر مناسبی در این حوزه بوده است، افزود: در مبادی ورودی شهر تهران ۱۱ کانتر استقبال از مسافران نوروزی داشتیم که شامل مبادی ریلی، هوایی و زمینی بود.

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران با بیان اینکه در ۱۰۰ نقطه از شهر تهران فضا‌هایی را برای ارائه اطلاعات گردشگری مستقر کردیم، گفت: امسال برای اولین بار به صورت رایگان خدمات مشاوره گردشگری را از طریق شماره ۱۳۷ به شهروندان ارائه دادیم.

سیف با بیان اینکه طبق آمار ۷۱ هزار نفر از طریق تماس با شماره ۱۳۷ مشاوره رایگان گردشگری دریافت کردند، تصریح کرد: تلاش می‌کنیم این خدمات محدود به نوروز نباشد و در روز‌های جمعه کل سال هم ادامه یابد.

وی با بیان اینکه اتوبوس گردشگری در مسیری مشخص از میدان تجریش حرکت و در ۱۲ ایستگاه اقدام به جابجایی مسافران و گردشگران می‌کرد، تصریح کرد: ۵ هزار نفر از طرح اتوبوس گردشگری استفاده کردند و تلاش ما این است که مسیر دوم را هم در محدوده مرکزی شهر راه‌اندازی کنیم، اما در طرح جدید این نوع خدمت به صورت رایگان انجام نخواهد شد.

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران خاطرنشان کرد: طی برنامه‌ریزی‌های انجام شده مقرر کردیم که روز‌های پنج‌شنبه هم روز گردشگری بدون خودرو نامگذاری شود تا شهروندان با استفاده از اتوبوس‌های گردشگری از خدمات ما استفاده کنند.

سیف در پایان خاطرنشان کرد: لایحه تبدیل ستاد گردشگری به سازمان گردشگری در فروردین ماه امسال به شورا می‌رود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نظر بینندگان
!
!
!